Geri Dön

Okulda vahşi cinayet!

Okulda vahşi cinayet!

BURSA’da bir lisede yatılı eğitim gören 17 yaşındaki M.K., okulda yurt ve yemekhanede görevli taşeron şirketin görevlisi olan 58 yaşındaki İbrahim Yeğen’i boğazını bıçakla keserek öldürdü. Cinayetten sonra polise teslim olan M.K., görevliyi yediği yemeği çöpe attığı için öldürdüğünü söyledi.

Video

Merkez Osmangazi İlçesi’ne bağlı Acemler Mevkii’nde bulunan Cumhuriyet Lisesi’nde yatılı eğitim gören son sınıf öğrencisi M.K., okulda taşeron şirket tarafından yemekhane ve mutfakta görevlendirilen İbrahim Yeğen’i boğazını bıçakla keserek öldürdü. Yeğen’i hizmetlilerin kıyafetlerini değiştirdiği 4’üncü kattaki odasında öldüren M.K. daha sonra yakında bulunan Emniyet Müdürlüğü’nün ek hizmet binasına giderek polise teslim oldu. Okula giden polis, İbrahim Yeğen’in cesedini bulurken, M.K. ilk ifadesinde, "Onunla birlikte yemek yiyorduk. Bir ara bitmeyen yemeğimi alıp çöpe döktü. ’Bunu nasıl yaparsın?’ diye sorduğumda bana ’Sana ne?’ dedi. Ben de onu bıçaklayarak öldürdüm. Sonra da gelip teslim oldum" dedi.

Okul yöneticileri ailesi İnegöl’de oturan ve okullarında yatılı eğitim gören M.K.’nin derslerinin çok başarılı olduğunu arkadaşları tarafından sevildiğini söyledi. Polis, cinayeti işleyen öğrencinin olayın şoku ile böyle bir ifade vermiş olabileceğini belirterek, soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüleceğini açıkladı.

Çocuk Şubesi’nde tutulan M.K.’nin yarın ’Adam öldürmek’ suçundan adliyeye çıkartılması bekleniyor.

Evinin bahçesine midibüs girdiİstanbul Ümraniye’de yoğun kar yağışının etkisiyle kaygan zeminde freni boşalan yolcu midibüsü, sokakta bulunan 3 araca çarparak, çevre duvarını yıktığı evin bahçesine girdi. Eve çarpmadan durabilen midibüs, evde bulunanların panik yaşamasına yol açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet