Geri Dön
GündemOkullar ne zaman açılacak, liseler Ekim'de başlayacak mı? Genelge tüm illere gönderildi

Okullar ne zaman açılacak, liseler Ekim'de başlayacak mı? Genelge tüm illere gönderildi

Okullar ne zaman açılacak sorusunun cevabı araştırılmaya devam ediyor. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı uzaktan eğitimle başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada oldukça önemli ayrıntılar paylaştı. Peki okullar ne zaman açılacak? İşte son dakika açıklamalarından satır başları...

Okullar ne zaman açılacak, liseler Ekim'de başlayacak mı? Genelge tüm illere gönderildi

Okulların ne zaman açılacağı merak konusu. Tüm Türkiye ve dünyada 2020 yılının en çok konuşulan konusu olan koronavirüs nedeniyle okullara ara verilmiş durumda. Vatandaşlar ve öğrenciler ise okulların ne zaman açılacağını araştırıyor. İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un son açıklamaları... 

OKULLAR AÇILIYOR MU?

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liselerinin meslek.eba.gov.tr adresinde yayımlanan alan ve dal derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanacağı duyuruldu.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen genelgede, 5 Ekim pazartesi günü yukarıda yer alan okuların açılacağını açıkladı.

EĞİTİM NASIL OLACAK?

Genelgeye göre, öğrencilerin okulda geçirdikleri ders içi/dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hususunda rehberlik ve yönlendirme yapılacak.

Okul yöneticileri ve öğretmenlerce de takibi yapılarak okulda gerçekleştirilecek yüz yüze eğitim faaliyetleri hakkında öğrencilere "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu"na göre gerekli bilgilendirmeler yapılacak.

Yüz yüze eğitimde öğrenciler gruplara ayrılarak her ders saati 30 dakika, teneffüsler 10 dakika ve öğle araları 45 dakika olarak uygulanacak.

Alan ve dal derslerinin uygulama kazanımları yüz yüze, bilişsel/teorik kazanımları ise uzaktan eğitim yoluyla verilecek.

Yüz yüze ve uzaktan eğitim ile verilen alan ve dal dersleri, süre, kazanım ve içerik açısından bir bütün olarak değerlendirilecek.

Haftalık ders çizelgelerine göre yüz yüze ve uzaktan eğitime ayrılacak ders süreleri, alan zümre öğretmenlerince belirlenecek.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Gazeteci Sami Kohen için Demirören Medya Center'da törenİstanbul'da önceki gün hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi yazarı Sami Kohen için Demirören Medya Center'da tören düzenlendi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler