Geri Dön
GündemÖldüren dayağı TÜBİTAK netleştirdi

Öldüren dayağı TÜBİTAK netleştirdi

Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünde sıcak gelişme... TÜBİTAK, dayağı netleştirdi. Üç önemli sonuç: 1-Sanıkların Ali İsmail Kormaz'ı dövdükleri, görüntüler netleştirilerek kesin olarak ortaya çıkarıldı. 2-Olay gecesi Beşik Otel'in kamerası elektrik kesintisiyle değil dışarıdan müdahale ile kapatıldı.3-Korkmaz'ın önünde dövüldüğü Harman Ekmek Fırını'nın görüntüleri silinmek için 4 kez formatlandı.

Öldüren dayağı TÜBİTAK netleştirdi

Gezi eylemleri sırasında Eskişehir'de polislerin ve sivil kişilerin döverek öldürdüğü Ali İsmail Korkmaz davasının sonucunu etkileyecek nitelikteki TÜBİTAK raporu nihayet dava dosyasına girdi. Kayseri'de görülen davadaki skandalları ortaya koyan TÜBİTAK raporu, Korkmaz'ı döverken görüntülenen kişilerin sanık polisler ile ekmek fırını sahibi ve akrabaları olduğunu ortaya çıkardı. TÜBİTAK raporu ayrıca, olay yeri yakınındaki kameraların görüntülerinin silinmesine ilişkin dışarıdan yapılan müdahaleleri de tespit etti.

Dosyaya giren TÜBİTAK raporuna göre, öncelikle Korkmaz'ın dövülme anına ilişkin görüntüler netleştirilerek sanıkların fotoğraflarıyla karşılaştırıldı. Buna göre, görüntülerdeki kişilerin sanık polisler ve diğer sanıklar olduğu kesinleşti. Rapordaki ikinci önemli tespit ise olay yerindeki Beşik Otel'in Korkmaz'ın dövüldüğü saatlerde karartılan kameralarına ilişkin oldu. Rapora göre, Beşik Otel'in sahibinin iddiasının aksine otelin kamera görüntüleri güvenlik nedeniyle elektrik şalterinin personelce indirilmesiyle değil, dışarıdan gelen bazı kişilerin müdahalesi ile karartıldı. Rapordaki üçüncü önemli tespit de olaydan sonra silinen, ancak Jandarma Kriminal Laboratuvarı'nın kurtardığı Harman Ekmek Fırını'na ait görüntülerle ilgili oldu. Buna göre, fırının güvenlik kamerasının çektiği görüntüler silinmek amacıyla 4 kez formatlandı.

İstanbul Valisi son dakika duyurdu: İzinli sayılacaklar
Sedef Kabaş için flaş açıklama: Bunun karşılığı olacaktır!
İstanbul'da toplu ulaşım kilitlendi! Uzun kuyruklar oluştu
Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusu
AK Parti'den çok sert Sedef Kabaş tepkisi: Ahlak yoksunluğu, pespayelik
Ölümü Türkiye'yi yasa boğdu! 'Bağıra bağıra ağlamak istiyorum'
RTÜK’ten karar çıktı! FOX TV ve TELE 1’e ceza yağdı
1 yıldır oynadığı sayılarla 239 bin lira kazandı
Fenerbahçe'den forvete sürpriz hamle! Sinan Gümüş takasla gidiyor
Son dakika: Oyuncu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti!
Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı! Kimliği şoke etti...
Bakanlık genelgeyi yayımladı! Kıdem tazminatı değişti
Turabi Gökhan Saki'yi ringe çağırdı! Aldığı cevap sonrası çılgına döndü
Garantisi biter bitmez bozuluyorsa dikkat! Sebebi 'pes' dedirtti
NASA buldu! Hepsi mor, gözden kaçacak gibi değil

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler