Geri Dön

Ölümüne kumar

Koronavirüs salgını her gün yüzlerce can almaya devam ederken kumarcılar ne salgın dinledi ne kısıtlama ne de yasak. Samsun’da dün gece yarısı tribleks bir villadan gürültü şikayeti üzerine baskın yapan polis kumar oyanayan 47 kişiyi yakaladı. Baskın sırasında polise mukavemet gösterenler de gözaltına alındı. 46 kişiye Kovid-19 kurallarına uymamaktan 92 bin lira, aynı kişilere kumar oynamaktan kişi başı 1250 lira olmak üzere 57 bin 500’er lira idari para cezası uygulandı.

Ölümüne kumar

Sakarya’nın Geyve ilçesinde de jandarma ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saatlerde M.Ç.’ye ait evde kumar oynandığı bilgisine ulaştı. Eve düzenlenen operasyonda, 10 kişinin kumar oynadığı tespit edildi. Adresteki aramada, 35 bin 571 lira, 200 dolar, 150 avro ile kumar oynanan taş ve kağıtlara el konuldu. 10 kişiye, sosyal mesafe kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle 31 bin 500 lira, kumar oynadıkları için de 12 bin 250 lira para cezası verildi.

İzmir’in Bayındır ilçesinde de jandarma tavuk çiftliği olarak kullanılmak üzere inşa edilen alanda 46 kişiyi kumar oynarken suçüstü yakaladı. Şüphelilere toplam 201 bin 250 TL para cezası kesildi.

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde de kumar oynandığı tespit edilen bağ evinde altı kişi suçüstü yakalandı. Altı kişiye toplam 26 bin 250 lira ceza uygulandı. sparta’nın Yalvaç ilçesinde ise sokağa çıkma kısıtlamasında bir evde kumar oynandığı ihbarı alındı. Adrese baskın yapan polis bir köy muhtarının da aralarında bulunduğu 18 kişiyi kumar oynarken yakaladı. 18 kişi hakkında toplam 66 bin 500 TL para cezası uygulandı. 

Bitlis'te şehit olan 11 askeri personelin naaşı Elazığ'a getirildiBingöl'den kalkan ve Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan 11 askeri personelin naaşı, Elazığ'a getirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet