Geri Dön
GündemÖlümünün üzerinden 12 yıl geçti

Ölümünün üzerinden 12 yıl geçti

Kahramanmaraş’ta 25 Mart 2009’da helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün üzerinden 12 yıl geçti.

Ölümünün üzerinden 12 yıl geçti

 

BBP Sivas İl Başkanlığı tarafından Yazıcıoğlu ile birlikte düşen helikopterde yaşamını yitiren gazeteci İsmail Güneş ile dönemin BBP İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Murat Çetinkaya’nın kabirlerinin bulunduğu Yukarı Tekke Mezarlığı’nda anma programı düzenlendi. Törende Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi. BBP İl Başkanı Uğur Bulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’yi kendi emellerince yönetmek isteyenlerce ülkenin bir girdaba sokulmak istendiğini ve Yazıcıoğlu’nun helikopterinin düşürüldüğünü belirterek “Dönem dönem gerek arama kurtarma faaliyetlerini akamete uğratan kişiler gerek bazı üst düzey yetkililer ve bazı üst düzey askerlerle ilgili verilen mahkeme kararları bizleri hiçbir dönem tatmin etmemiştir. Bu suikaste kimler müsebbipse onlara da kanun önünde hesap sormak düşer” dedi.

Arnavutköy'de nefes kesen rehine operasyonuEsenyurt'ta Pakistan uyruklu bir kişiyi kaçırıp işkence yaparak ailesinden 50 bin euro fidye isteyen Pakistan uyruklu 6 şüpheli, Esenyurt Asayiş Büro Ekiplerinin nefes kesen operasyonuyla yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet