Geri Dön
GündemOnline eğitime bilim aşısı

Online eğitime bilim aşısı

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, hibrit eğitim sürecinde fayda üretilmesini iki koşula bağladı: hızlı adaptasyon ve eğitimi özel ürünler ile zenginleştirmek.

Online eğitime bilim aşısı

Özeren, İTÜ’nün 248 yıllık birikimini de, “eğitime bilim aşısı” olarak nitelendirdi. Pandemi sürecinin başından bu yana, öğrencilerin mağdur olmaması için tüm atılım ve donanımı sağladıklarını belirten Özeren, yazılımdan içeriğe, yenilenen sistemin kazanımlarını şöyle aktardı:

‘Robot değiller’

“Biz bir eğitim kurumuyuz. Öğrencilerimize, sürdürülebilir gelecek bilincini, geleneklerimizle bütünleştirerek aktarıyoruz. Bunu da okul öncesi yaşlardan, liseye uzanan bir yelpazede gerçekleştiriyoruz. Hep dile getirdiğimiz gibi, biz robot yetiştirmiyoruz. Bu nedenle, her türlü sosyal aktivite ile eğitimi destekliyoruz. Kimseyi rakamlara boğmak istemem ama bazılarını dile getirmekte yarar var. Yaklaşık beş milyon testte, 50 milyonun üzerinde soru çözen öğrencilerimize, e-doğa sistemimiz üzerinden 13 milyonun üzerinde içerikle destek verdik. Online satranç turnuvası düzenledik, binlerce veli, çocuklarıyla birlikte katıldı. Yüz yüze eğitim sınırlandı, VRLab uygulaması ile laboratuvarları sanal ortamlar, yapay zeka ile evlere taşıdık. Bütün dünya gibi, önce sağlık anlayışıyla yaşarken, pandemide eğitim aşısını “bilim” olarak kabul ettik ve İTÜ’nün değerlerini öğrencilerimiz ile buluşturduk.  Karşılığı, vatanımızın geleceğine evlatlarımızı hazırlamak oluyor. Gurur veren çabamız, gelişerek devam ediyor.”

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü 23 Nisan'ı kortejle kutladıİstanbul Emniyet Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda "23 Nisan Polis Korteji" geçişi düzenledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet