Geri Dön

Onur Güvener Ödülleri sahiplerine verildi

Uluslararası Lions Federasyonu 118-Y Kazasker Lions Kulübü’nün düzenlediği “16. Onur Güvener Öykü Yazma ve Anlatma Yarışması” ödülleri sahiplerini buldu.

Onur Güvener Ödülleri sahiplerine verildi

Milliyet gazetesi merhum Yazı İşleri Müdürü Eren Güvener’in 1998’de trafik kazasında yaşamını yitiren oğlu Onur Güvener’in adına verilen yarışmada dereceye girenlerin ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine verildi. 260 öykünün yer aldığı yarışmada ilk 10’a giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmada en yüksek puanı alan isim İstanbul Sabri Taşkın İlköğretim Okulu’ndan Ataberk Keleş oldu. Keleş’i sırasıyla; Ali Dilmen, Hüseyin Tuğra Terzi, Şevval Bilgi, Aypercem Elif Yönden ve Melike Güler takip etti.

Onur Güvener Ödülleri sahiplerine verildi

Deprem bölgesinde inceleme... Briket ve taşları çamurla bağlamışlar!Türkiye-İran sınır hattında meydana gelen ve Van'da 9 kişinin ölümüne neden olan 5.9 büyüklüğündeki depremde yıkılan ya da ağır hasar alan konutların çoğunlukla taş ve briketten yığma usülü yapıldığı, bağlayıcı malzeme olarak da çamur kullanıldığı ortaya çıktı. Bölgede araştırma yapan Van Yüzüncü yıl Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Azad Sağlam Selçuk, "Bu yapı malzemelerinden dolayı orta şiddetli ve yıkım yaratması beklenmeyen deprem, ağır yıkımlara sebep oldu. Bir kez daha gördük ki deprem değil deprem yönetmeliğine uygun yapılmayan konutlar öldürüyor"dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber