Geri Dön
GündemOperasyonda ele geçirildi! Dünyada sadece 42 adet var

Operasyonda ele geçirildi! Dünyada sadece 42 adet var

Muğla'nın Ortaca ilçesinde, jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen tarihi eser operasyonunda dünyada sadece 42 adet olduğu öğrenilen milattan önce 5'inci yüzyıla ait Atina Grek sikkesi ele geçirildi. Olayla ilgili, 6 kişi gözaltına alındı.

Operasyonda ele geçirildi! Dünyada sadece 42 adet var

Muğla il Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Ortaca Sarıgerme Mahallesi'nde bir kişinin elinde bulundurduğu tarihi eserleri satmak için müşteri arayışı içinde olduğu bilgisini aldı. 25 Şubat saat 21.30 sıralarında Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri alıcı gibi davranarak şüpheli ile iletişime geçti. Ekipler ardından şüpheliyle buluştu. Tarihi eser satışı esnasında, Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığı ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından suçüstü baskın yapıldı. Adreste yapılan aramalarda, 42 gram ağırlığında M.Ö. 5'inci yüzyıla ait, dünyada sadece 42 adet olan Atina Grek sikkesi ele geçirildi.

Olayla ilgili,  E.Ç., M.K., S.K., T.Ş., R.K. ve M.E.Ç.  gözaltına alındı. Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

Operasyonda ele geçirildi Dünyada sadece 42 adet var

Operasyonda ele geçirildi Dünyada sadece 42 adet var

 

Bolu Dağı'ndaki kazada plaka detayıAnadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminde TIR'la çarpışan taksinin sürücüsü yaralandı. Taksi plakasındaki detay ise dikkatlerden kaçmadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet