Geri Dön

Otostop çektikleri otomobili gasbettiler, kaza yapınca yakalandılar

Adana’da, 2 kardeş, otostop çekerek bindikleri otomobili, içindeki 2 arkadaşı dövüp, gasbetti. Otomobille Mersin’in Tarsus ilçesinde kaza yapınca yakalanan kardeşler, tutuklandı.

Otostop çektikleri otomobili gasbettiler, kaza yapınca yakalandılar

Olay, 28 Mayıs Perşembe akşamı Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi’nde meydana geldi. Özgür A. (25) ile arkadaşı Doğan K. (25), kiralık otomobille gezmeye çıktı. İkili,

Ahmet Cevdet Yağ Caddesi’ne geldiklerinde ise otostop çeken ve “Eve gidecek araç bulamadım. Beni eve kadar bırakır mısınız?” diyen İzzet Aslan'ı araçlarına aldı. Aslan, Karasu mevkisine geldiklerinde ise inmek istediğini söyledi. Ancak bu sırada Aslan’ın kardeşi olan Abdülkadir Aslan (22) gelip, Özgür A. ve Doğan K.’den bıçak tehdidiyle cep telefonlarını istedi. Kardeşler direnen arkadaşları döverek otomobilden indirdi. Cep telefonları ile otomobil alıp, kaçtı.

Özgür A.’nın ihbarı üzerine gelen Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Bölgedeki 50’ye yakın güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, ‘Plaka Takip Sistemi’nden otomobilin Mersin’in Tarsus ilçesinde olduğunu tespit etti. Kardeşler, polisin peşlerine düştüğünü fark edince aşırı hız nedeniyle kaza yaptı. Şüpheliler polis tarafından yakaladı.

Şüpheli kardeşlerden İzzet Aslan’ın, sorgusunda, “O anda kendimde değildim, ne yaptığımı bilmiyorum. Kendime geldiğimde kaza yaptığımı ve polisin beni yakaladığını gördüm” dediği öğrenildi.

Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen İzzet Aslan ve Abdülkadir Aslan, tutuklandı. Otomobil ve çalınan cep telefonları ise sahiplerine teslim edildi.

 

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara'dan yeni virüs için uyarıSAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Çin'de ortaya çıkan yeni grip virüsüne ilişkin, "Bu virüsün özelliği, 3 farklı virüs barındırması. Bugünkü bilgiler insandan insana geçiş olmadığını gösteriyor. Bir değişim olup da insandan insana bulaşırsa o zaman tehlikeli. Tehdit olabileceği düşünülerek hazırlık yapılması gerekiyor" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber