Geri Dön
GündemParaları ‘Alman usulü’ topladılar

Paraları ‘Alman usulü’ topladılar

Uyuşturucu kullanma suçlamasında "pudra şekeri" savunmasıyla kamuoyunun gündemine gelen Hamza Kürşat Ayvatoğlu, 20 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı.

Paraları ‘Alman usulü’ topladılar

 

PAŞA ALYURT Ankara - Ayvatoğlu ile birlikte 6 şüphelinin yargılandığı davada, lüks araçta kokain kullanma görüntülerini sosyal medyada paylaşan M. Yağız, çocukluk arkadaşı olduğu Ayvatoğlu'nun kendisine şantaj yaptığını, kendisinin yaşadığı sıkıntıyı onun da yaşaması için sosyal medyada paylaştığını söyledi.

Şantaj boyutuna ulaştı

Ayvatoğlu ile birlikte 6 şüphelinin yargılandığı davada, sanıklardan M. Yağız, alacak verecek meselesinden Ayvatoğlu ile husumet yaşadığını, senet üzerinden yaşadıkları sorunda Ayvatoğlu'nun kendisinden hakkının üzerinde bir tutarı talep ettiğini, husumetlerinin şantaj boyutuna ulaştığını anlattı. M. Yağız savunmasında, "Bana, eğer parayı ödemezsem eşime benim başka bir kadınla olan münasebetimin videosunu göstereceğini söyledi, şikayette bulundum. O videoyu ben Ufuk'tan istedim. Yani benim yaşadığım rezilliği onun da yaşamasını istedim" dedi.

Ayvatoğlu ise, sosyal medyada paylaşılan lüks araçta uyuşturucu kullanımına ilişkin videoyu, olay günü arka koltukta oturan Ufuk K.'nın gizlice çektiğini öne sürdü. Ayvatoğlu, "Yağız ve Melih benim çocukluk arkadaşlarım. Kendileri Ankara'ya geldiğinde birlikte madde alıp, kullandığımız oldu. İki veya üç yıl öncesinde Ankara'da gittiğimiz bir ortamda başladık bu maddeye. Daha sonra birlikte kullandık. Ama hiçbir şekilde benim ona temin etmem, onların bana temin etmesi veya satması söz konusu olmamıştır. Arkadaş ortamında kendimiz kullanıyorduk. Alman usulü şeklindeydi. Para toplayıp birlikte alıyorduk" dedi.

ABD'de teslim alındı! 14 eser Türkiye'ye getiriliyor
Bakan Akar TSK komuta kademesiyle sınırın sıfır noktasında
Mahallenin korkulu rüyasıydı! Pusuya yatan ekiplerden suçüstü!
Dünyanın takip ettiği kriz! Biden'dan yeni hamle geldi
O Ses Türkiye şampiyonu belli oldu! İşte büyük ödül...
Burak Yılmaz'ın yeni adresini duyurdular
Nükleer bombadan 500 kat daha güçlü! Uzaya gidiyor
Ömür hemşireye son veda! Vasiyeti yerine getirildi
Hava ulaşımına kar engeli! Çok sayıda sefer iptal edildi
Sinyali verdi! Gözler 27 Ocak'ta, belirleyici olacak
Ünlü isim trans birey oldu! 'Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü' istemiş
Çalınınca gözyaşlarına boğulmuştu! Bakan Kurum'un hediyesi duygulandırdı
Volkan Demirel'in gözdesi Hull City yolunda!
Ahmet Tatlıses'in sağlık durumu! 'Tümör alındı, biyopsiye gönderildi'
Striptiz odası ortaya çıktı! Putin'in 'nargile' keyfi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler