Geri Dön

Pera Film’den ‘Beden ve Ruh’ üzerine filmler

Pera Müzesi film programları kapsamında 2017 yılını, Macaristan, Polonya, Çekya ve Slovakya sinemalarına odaklanan Türkiye-Visegrad Kültür Festivali’yle sonlandırıyor.

Pera Film’den ‘Beden ve Ruh’ üzerine filmler

29 Aralık’a kadar ücretsiz olarak devam edecek program, festivalin bu yılki teması olan Beden ve Ruh’u merkeze alıyor. Program, sinema tarihinin geniş bir dönemine ışık tutarken, hem usta hem de genç yönetmenlerin yapımlarını bir araya getiriyor. Programda Jan Švankmajer, Vera Chytilová, Wojciech Marczewski, Martin Šulík, Ildikó Enyedi, György Pálfi, Virág Zomborácz ve Anna Zamecka imzasını taşıyan yapımlar izleyicilerle buluşuyor.
Program kapsamında gösterilen taşralı bir film eleştirmeninin isyankâr bir grup oyuncuyla mücadelesini anlatan ‘Özgür’ Sinemadan Kaçış’ (Escape from the ‘Liberty’ Cinema, 1990), yapıldığı on yıldaki en özgün Polonya filmlerinden biri olarak öne çıkıyor. Jan Švankmajer’in üçüncü uzun metrajlı filmi ‘Zevk Komplocuları’ (Conspirators of Pleasure, 1996) canlı oyunculuk ve klasik canlandırma tekniklerini barındırıyor.

Bu yıl Berlin’den Altın Ayı kazanan ‘On Body and Soul’ da programda gösterilecek.

Azerbaycan ordusu 28 Laçın'a girdiAzerbaycan Ordusu'nun ilk birlikleri, Ermeniler tarafından 28 yıldır işgal altında tutulan Laçın'a girdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet