Geri Dön

Performans günleri Galata’da

Uluslararası performans sanatı platformu Performistanbul’un düzenlediği 16 Mart’a dek sürecek ‘İHTİYAÇ: SEN’ adı altındaki performans günleri başladı.

Performans günleri Galata’da

Aralıksız devam edecek performansların her biri farklı konulara odaklanıyor. Telefon ve kameranın yasak olduğu mekânda izleyiciler, Simge Burhanoğlu küratörlüğünde, 10 Performistanbul sanatçısının gerçekleştireceği 9 performansı görebilecek.

Performansları, Performistanbul sanatçıları AslieMk, Batu Bozoğlu, Ebru Sargın, Ekin Bernay, Gülhatun Yıldırım, İ. Ata Doğruel, Leman S. Darıcıoğlu, Özlem Ünlü ve Selin Kocagöncü gerçekleştirecek.

Galata’da bulunan Performistanbul Canlı Sanat Araştırma Alanı’nda devam eden etkinliğin bilet geliri merkeze yapılacak kütüphane için kullanılacak. Etkinlik öğrenciler için ücretsiz.

Alanya'ya nem bunalttı, denize koştularHava sıcaklığının 32 derece, nem oranının yüzde 71 ölçüldüğü Alanya'da sıcaktan bunalan yerli ve yabancı tatilciler, plajlara akın etti. Alanya'nın dünyaca ünlü Kleoptra Plajı'na gelen turistler, denizin ve güneşin tadını çıkardı. Alanya'nın yüksek yerlerine nem bulutları çökerken, ilçe merkezinde vatandaşlar denize girerek serinledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber