Geri Dön

Picasso eserleri Pera Müzesi’ne geliyor

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, 5 Şubat - 20 Nisan 2014 tarihleri arasında, Pablo Picasso’nun doğduğu evden, Malaga’daki Museo Casa Natal Koleksiyonu’ndan seçilen gravür, seramik ve kişisel eşyalarından oluşan ‘Picasso: Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler’ sergisini ağırlamaya hazırlanıyor.


Müze aynı tarihlerde çağdaş cam sanatının öncüleri olan Kuzey ülkelerinden bir seçkiye, ‘Aurora: Kuzey Ülkelerinden Çağdaş Cam Sanatı’ sergisine de ev sahipliği yapacak.
Pera Müzesi, bu sergiyle 2010’da gerçekleştirdiği ve Türkiye’de ilk kez sergilenen ‘Picasso - Suite Vollard’ gravürler serisinden sonra, Picasso’yu yeniden ağırlamış olacak. Sergide, 56 gravür, sekiz seramik toplam 66 eserle birlikte sanatçının bebeklik gömleği, patikleri ve kurşun askerleri gibi kişisel objelerine de yer veriliyor.

Gerga Antik Kenti'nde ilk kazma vurulduAydın'ın Çine ilçesindeki 2 bin 600 yıllık tarihi Gerga Antik Kenti'nde protokolünde katılımı ile kazı çalışmalarında ilk kazma vuruldu. Kariada ve Gizemli Köy olarak da bilinen bölgede tapınak, çeşmeler, yıkılmış kayadan yapılmış heykeller ve içinde bulunan yaşam merkezinin gün yüzüne çıkarılması planlanıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber