Geri Dön

Profesörlerden polise uyuşturucu semineri

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, ‘Uyuşturucuda Farkındalık ve Bağımlılıkla Mücadele’ konulu seminer düzenledi. Alanında uzman profesörler, narkotik ekipleri ile 39 ilçenin asayiş bürosunda çalışan polislere, sahada karşılaşacakları zorlukları ve bağımlılara nasıl yaklaşmaları gerektiğini anlattı.

Profesörlerden polise uyuşturucu semineri

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın talimatıyla İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ‘Uyuşturucuda Farkındalık ve Bağımlılıkla Mücadele’ konulu seminer düzenledi. Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, Psikiyatristler Prof. Dr. Mansur Beyazyürek, Sinir Hastalıkları Hastanesi eski Başhekimi Psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli ve adli bilimci Prof. Dr. Sevil Atasoy katıldı.

Suçlu davranışı

Uzmanlar, uyuşturucu ile ilgili suçlarla karşı karşıya olan personele, sahada karşılaşacakları zorluklarla birlikte, madde bağımlılarına nasıl yaklaşmaları gerektiği konularında bilgiler verdi. Suçlu davranışının nasıl yönlendirileceğine yönelik interaktif çalışmaların da yapıldığı seminerde, bağımlılara yaklaşımda evrensel bir standart geliştirilmesi gerekliliğine de vurgu yapıldı. Seminer kapsamında eğitim alan İstanbul Narkotik Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli ile 39 ilçenin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğinde görevli personele sertifikalarını İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan takdim etti.

Bakan Pakdemirli, enkaz altındayken konuştuğu Buse'yi ziyaret ettiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, enkaz altındayken telefonla konuştuğu Buse Hasyılmaz'ı hastanede ziyaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber