Geri Dön
GündemRadarlardan yüksek verim alıyoruz

Radarlardan yüksek verim alıyoruz

Türk Deniz Kuvvetleri, MİLGEM Projesi kapsamında üretilen korvetlerde yer alan 3D SMART-S Mk-2 radarının tam performansla çalışmadığı haberlerini yalanladı.

Radarlardan  yüksek verim  alıyoruz

Halen Doğu Akdeniz’in en büyük donanmasını ve deniz gücünü elinde bulunduran Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, “SMART-S üç boyutlu hava arama radarı; Fransa, Kanada, Danimarka ve Güney Kore’nin aralarında bulunduğu toplam 10 ülkenin Deniz Kuvvetleri unsurlarında bulunmaktadır. Türk Deniz Kuvvetlerinde halen fırkateyn ve milli gemi olarak inşa edilen ADA sınıfı korvetlerimiz dahil toplam 10 adet gemide 2011 yılından bu yana kullanılmaktadır. SMART-S radarının gerek platformlarımız için diğer aday radarlar arasından seçim aşamasında, gerekse muayene ve kabul aşamasında birçok kriter göz önüne alınarak detaylı inceleme ve titizlikle icra edilen testler sonucunda envantere alınması Deniz Kuvvetleri K.lığınca tedarik makamları ile koordineli olarak sağlanmıştır” şeklinde açıklama yaptı. SMART-S radarının, 2012 yılından itibaren top ve güdümlü mermi atışlarında, hedefleri başarıyla tespit ettiği eklendi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hırsızlık için girdiği dairede ev sahibiyle karşılaşınca pencereden atlayıp kaçtıMersin'in Toroslar ilçesinde kimliği belirsiz kişi hırsızlık için girdiği dairede ev sahipleriyle karşılaşınca pencereden atlayıp kaçtı. Şüphelinin demir korkuluklardan tırmanıp içeri girmesi, ardından da pencereden atlayıp kaçması güvenlik kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler