Geri Dön

Radyo dünyası yasta...

Türkiye’de özel radyoculuğun duayenlerinden gazeteci, radyocu ve öğretim görevlisi Ender Uslu, 69 yaşında çoklu organ yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti.

Radyo dünyası yasta...

1992 yılında kurduğu Radyo Bodrum’la Türkiye’nin ilk özel radyosuna hayat veren ve devamında Best FM, Show Radyo ve Radyo Viva gibi kanallarda yöneticilik görevleri üstlenen Uslu, öğretim görevlisi olarak kadrosuna katıldığı Galatasaray Üniversitesi’nde de Radyo Kampüs’ü dinleyicilerle buluşturdu. Son olarak Kafa Radyo’yu kuran Uslu’nun vefat haberini aynı radyoda sabah programını sunmak üzere mikrofon başına geçen Nihat Sırdar verdi. Uslu için Türkiye Gazeteciler Cemiyeti bir açıklama yayınlayarak, başsağlığı diledi. Uslu’nun cenazesinin bugün öğle namazına müteakip Erenköy Galippaşa Camii’nde kılınacak namazın ardından Karacahmet Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi. 

Göçmenler Meriç nehrinde mahsur kaldı, Yunan güvenlik güçleri engel olmaya çalıştıMeriç Nehri'nin ortasındaki kum adasında mahsur kalan göçmenler Yunan tarafındaki görevlilerden yardım talebinde bulundu. Bu sırada Yunan tarafından anonslar ve siren sesleri yükseldi. Kum adasında yaklaşık bir buçuk saat mahsur kalan göçmenler Türkiye tarafından yardıma giden bir botla kıyıya alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber