Geri Dön
Gündem2021 Ramazan Bayramı ne zaman, hangi güne denk geliyor? Bayram tatili kaç gün?

2021 Ramazan Bayramı ne zaman, hangi güne denk geliyor? Bayram tatili kaç gün?

Ramazan ayı tüm bereketiyle devam ederken günler ilerledikçe bayram tarihleri araştırılıyor. Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı'nın hangi güne denk geldiği sürekli sorgulanıyor. İşte "Ramazan Bayramı ne zaman, hangi güne denk geliyor?" sorusunun cevabı...

2021 Ramazan Bayramı ne zaman, hangi güne denk geliyor? Bayram tatili kaç gün?

Bir ramazan ayı daha pandeminin gölgesinde geçiyor. Bayramda da tam kapanma uygulanacak. Müslüman alemi net tarih konusunda kafalardaki soru işaretini kaldırmak için "Ramazan Bayramı ne zaman, hangi güne denk geliyor?" diye soruyor. İşte ayrıntılar...

KADİR GECESİ NE ZAMAN?

Kadir Gecesi, Ramazan ayının 26. gününe denk geliyor. Diyanet İşleri Bakanlığı’nın hazırladığı 2021 takvimine göre bu yıl Kadir Gecesi 8 Mayıs Cumartesi günü idrak edilecek. 

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı Arifesi- 12 Mayıs Çarşamba

Ramazan Bayramı 1. Gün- 13 Mayıs Perşembe

Ramazan Bayramı 2. Gün- 14 Mayıs Cuma

Ramazan Bayramı 3. Gün- 15 Mayıs Cumartesi

Öte yandan bayram tatili ise 9 gün oldu. Kamu kurumlarında görev yapanlar Ramazan Bayramı öncesi 10 ve 11 Mayıs'ta tam, 12 Mayıs'ta ise yarım gün idari izinli sayılacak.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
KOSGEB desteğiyle kocasının patronu olduŞIRNAK'ta yaşayan Hayal Erkan'ın (40) eşi Abdi Erkan (40), kömür ocağında çalışırken geçirdiği kaza sonrası çalışamaz duruma geldi. 5 çocuklu ailenin bütün yükü üzerine kalan Hayal Erkan, ilkel yöntemlerle menengiç kahvesi yapıp, satarak geçimlerini sağlamaya başladı. KOSGEB'in hibe desteğiyle 3 makine alan Erkan, eşiyle beraber Türkiye'nin birçok kentine ve Irak'a menengiç kahvesi göndermeye başladı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler