Geri Dön

Ramazan ne zaman? Ramazan Bayramı hangi tarihte? Kaç gün tatil?

Yeni yıla girmemize sayılı günler kaldı. 2020 yaklaşırken Müslüman vatandaşlar 11 ayın sultanı için sabırsızlanıyor. Her dini bayramda olduğu gibi heyecan katsayısı artarken vatandaşlar "Ramazan ne zaman? Ramazan Bayramı hangi tarihte? Kaç gün tatil?" diye soruyor.

Ramazan ne zaman? Ramazan Bayramı hangi tarihte? Kaç gün tatil?

 

Dini günler 2020 yılı yaklaşırken yoğun bir şekilde aratılıyor. Özellikle ramazan ayı sorgulanıyor. İslam alemi mübarek ramazan ayını iple çekerken "Ramazan ne zaman? Ramazan Bayramı hangi tarihte? Kaç gün tatil?" diye soruyor.

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ramazan, Hicrî takvime göre 9. ay... 2020 ramazan ayı, 24 Nisan 2020 tarihinde başlayacak. 23 Mayıs 2020 tarihinde de sona erecek.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2020 yılında Ramazan Bayramı;

24 Mayıs 2020 Pazar günü (1. Gün)
25 Mayıs 2020 Pazartesi günü (2. Gün)
26 Mayıs 2020 Salı günü (3. Gün)

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Ramazan Bayramı'nın ilk gününün pazar gününe denk gelmesi nedeniyle bayram tatilinin 9 olmayacağı tahmin ediliyor. Fakat hükümetten yapılan bir açıklama henüz gelmiş değil.

Niğde'de 5.1 büyüklüğünde depremAFAD'da yer alan son dakika bilgisine göre Niğde'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi. Kandilli ise depremin büyüklüğünü 5.4 olarak açıkladı. 5,1 büyüklüğündeki depremin ardından Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, ''Şu ana kadar bize ulaşan can ve mal kaybı yok'' açıklamasında bulundu. AFAD, Niğde'de herhangi bir olumsuzluk olmadığına dair açıklama yaptı. Bor Kaymakamı Mehmet Yavuz, "Bize herhangi bir şey ulaşmadı. Sorup öğrenmeye çalışıyorum" dedi. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Büyük deprem değil ama kırsal kesimdeki yapılarda bazı hasarlar olabilir." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber