Geri Dön

Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

Ramazan ve Kurban Bayramı için geri sayım sürüyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Ramazan ve Kurban Bayramları yapılan akraba ziyaretleri beraberinde yapılan ikram ve paylaşımlar ile birlik ve beraberliğin önemini bir kat daha anlamımıza yardımcı oluyor. Bayramlar insanları birleştirici özelliği ile de ayrı bir önem taşıyor. Peki Ramazan-Kurban Bayramı ne zaman?

Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

Ramazan ve Kurban Bayramı tarihleri müslümanlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Ramazan ve Kurban Bayramlarında yapılan dost ve akraba ziyaretleri ile birlik beraberlik duyguları artıyor. Kurban Bayramı'nda kesilen kurbanların etleri yoksul ve fakir insanlara ulaştırılıyor. Peki 2019 yılı içerisinde Ramazan ve Kurban Bayramı hangi tarhlerde idrak edilecek?

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan ayı bu yıl 6 Mayıs'ta başlayıp 3 Haziran akşamı sona erecek. Ramazan Bayramının ilk günü 4 Haziran Salı günü idrak edilecek. Üç gün sürecek olan Ramazan Bayramı'nda vatandaşlar 9 gün sürecek olan tatilin tadını çıkaracak.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı 11 Ağustos Pazar günü başlayıp 14 Ağustos Çarşamba günü sona erecek. Perşembe ve Cuma günleri iş yerinden izin alabilen vatandaşlar Kurban Bayramı'nda da 9 gün tatil yapabilecek.

Özel harekât polisi, kazada yaşamını yitirdiOrdu'da kazada hayatını kaybeden Özel Harekat Polisi Numan Kalem için İl Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet