Geri Dön

Randevu ‘Aşkın Krallığı’ ile açılıyor

TÜRSAK Vakfı’nın düzenlediği 19. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde bu yıl 30’a yakın film izleyiciyle buluşacak.

Randevu ‘Aşkın Krallığı’ ile açılıyor

16- 22 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 19. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, 15 Aralık akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki açılış törenini takiben gösterilecek olan, Amma Asante’nin yönettiği ‘Aşkın Krallığı’ (A United Kingdom) filmi ile başlayacak. Festivalde bu yıl ‘Aç Gözünü!’, ‘Günümüz İspanyol Sineması’, ‘Perdede Gastronomik Devrim’ ve Abbas Kiyarüstemi, Andrzej Wajda ve Tarık Akan’ın anılacağı bölümler yer alacak.

Eski sevgiliye korkunç tuzak! Günlük ev kiraladım, sonra...Esenyurt'taki rezidansın 10'uncu katından sevgilisi Kurban Makyarov'u pencereden itilerek öldürüldüğü iddia edilen Dilmira Alimuradova (22) polisteki ifadesi ortaya çıktı. Alimuradova ifadesinde, “Eski sevgilimdi. Sağda solda ilişkimizi anlatıyormuş. Bu da kulağıma geldi. Günlük ev kiraladım ve çağırdım. Sonra da ittim” dediği öğrenildi. Öte yandan Kurban Makyarov’un öldürüleceğini arkadaşına attığı mesajla duyurduğu öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber