Geri Dön

RTÜK’ün yeni hattı ‘ALO 178’ devrede

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) vatandaşların üst kurul ile daha kolay ve hızlı irtibat kurmaları, şikâyetlerini ve taleplerini rahat iletebilmeleri için ALO 178 uygulamasını hayata geçirdi.

RTÜK’ün yeni hattı ‘ALO 178’ devrede

Üst kurulun, “444 1 178” iletişim hattına ek olarak devreye koyduğu yeni hat ile vatandaşların RTÜK ile iletişiminin daha kolay hale gelmesi hedefleniyor. Bu sabah itibarıyla ALO 178 hattını devreye koyan RTÜK, vatandaşların beklenti ve önerilerini en rahat ve hızlı şekilde kaydetmeyi ve gerekli müdahaleleri yapmayı amaçlıyor. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Halkımızın yorumları çalışmalarımızda rehber oluyor. Yayıncılık alanını düzenlerken vatandaş bildirimlerini dikkate alarak çalışıyoruz. ALO 178 ile vatandaşlarımız artık daha rahat ve kolaylıkla bizlere ulaşacak” dedi.

Kardeşini öldüren zanlıdan kan donduran ifadeAntalya'nın Manavgat ilçesinde 8 yaşındaki kardeşini ormanlık alanda bıçaklayarak öldüren şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ağabey mahkemede ifadesinde, "Ben bilerek ve isteyerek öldürdüm. Babam bana ve diğer kardeşime ilgi göstermezken kardeşim Taha’nın üzerine titriyordu. Bu yüzden sırf babam acı çeksin diye sevmeme rağmen kardeşimi öldürdüm. 15 gündür onu nasıl öldüreceğimi tasarlıyordum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber