Geri Dön

Sabancı’da toplumsal cinsiyet konferansı

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi, uluslararası konferans serisine “Toplumsal Cinsiyet ve Eğitim Konferansı” ile devam ediyor.

Sabancı’da toplumsal cinsiyet konferansı

11-13 Mayıs’ta düzenlenecek konferansa Türkiye’den ve dünyadan alanında uzman konuklar katılacak. Konferansın açılışını “Savaş, Şiddet ve Otoriterlik Dönemlerinde Toplumsal Cinsiyet ve Eğitim” başlıklı konuşmasıyla Toronto Üniversitesi’nde Yetişkin Eğitimi, Toplumsal Gelişim, Kadın ve Cinsiyet Çalışmaları konusunda dersler veren Shahrzad Mojab yapacak.

Çalıştığı konular arasında cinsiyet, devlet, göç ve diaspora bulunan Mojab, göçmen kadınların maruz kaldığı şiddet üzerine geliştirdiği dans projesi “Kadına Ait Olmayan Toprak” ile farklı anlatım biçimleri üzerine de çalışıyor. Toplumsal cinsiyet norm ve algıları ile eğitimsel süreçler arasındaki ilişkinin tartışılacağı konferans, eğitimde toplumsal cinsiyet eşitliği ve yaratıcı ifadeyi gözeten “iyi uygulama” örneklerine görünürlük kazandırmayı da hedefliyor.

Bakan Berat Albayrak'tan Halkbank paylaşımıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, resmi Twitter hesabından Halkbank'a teşekkür etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber