Geri Dön
GündemSabancı’da toplumsal cinsiyet konferansı

Sabancı’da toplumsal cinsiyet konferansı

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi, uluslararası konferans serisine “Toplumsal Cinsiyet ve Eğitim Konferansı” ile devam ediyor.

Sabancı’da toplumsal cinsiyet konferansı

11-13 Mayıs’ta düzenlenecek konferansa Türkiye’den ve dünyadan alanında uzman konuklar katılacak. Konferansın açılışını “Savaş, Şiddet ve Otoriterlik Dönemlerinde Toplumsal Cinsiyet ve Eğitim” başlıklı konuşmasıyla Toronto Üniversitesi’nde Yetişkin Eğitimi, Toplumsal Gelişim, Kadın ve Cinsiyet Çalışmaları konusunda dersler veren Shahrzad Mojab yapacak.

Çalıştığı konular arasında cinsiyet, devlet, göç ve diaspora bulunan Mojab, göçmen kadınların maruz kaldığı şiddet üzerine geliştirdiği dans projesi “Kadına Ait Olmayan Toprak” ile farklı anlatım biçimleri üzerine de çalışıyor. Toplumsal cinsiyet norm ve algıları ile eğitimsel süreçler arasındaki ilişkinin tartışılacağı konferans, eğitimde toplumsal cinsiyet eşitliği ve yaratıcı ifadeyi gözeten “iyi uygulama” örneklerine görünürlük kazandırmayı da hedefliyor.

Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gittiMuğla'da tedavisi tamamlandıktan sonra uydu takip cihazı takılan ve "Talay" ismi verilen nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası, 3 günde yaklaşık 30 kilometre yol katetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet