Geri Dön
GündemSağlık Bilimleri’nde ‘Alternatif Tıp’ eğitimi

Sağlık Bilimleri’nde ‘Alternatif Tıp’ eğitimi

Sağlık Bakanlığı’nın kurduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doktoru Cevdet Erdöl’ün rektör olarak atandığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde, “Alternatif Tıp” birimi oluşturuldu.

Sağlık Bilimleri’nde  ‘Alternatif Tıp’ eğitimi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin, “Alternatif Tıp” yönetmeliğine göre yeni kurulan merkez, hipnoz, sülük, kupa, larva uygulamaları gibi alternatif tıp yöntemlerinin, hastalıklardan korunmak ve hastalıkların teşhis ve tedavisi için uygulanmasını sağlayacak; bu yöntemlerin, “yetkin hekimler” tarafından uygulanması için eğitimler düzenleyecek, bu alanda araştırmacı yetiştirilmesini destekleyecek. Merkezde, öncelikle tıp, diş hekimliği ve eczacılık fakültelerinde olmak üzere sağlık bilimleri alanında eğitim gören öğrencilere geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları tanıtılacak ve eğitimler verilecek. Alternatif tıp uygulamaları hakkında toplumsal bilinci artırmaya yönelik çalışmalar yapacak merkez, bu uygulamalar kapsamında kullanılabilecek ürün ve cihazların geliştirilmesi çalışmalarını da yürütecek. Merkezin müdürü, Rektör tarafından üniversitenin öğretim üyeleri arasından, 3 yıl için görevlendirilecek.

Yurtta sulh konseyindeki karanlık yarbayın görüntüleri ortaya çıktıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini sivil imamlarla yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyesi firari eski jandarma yarbay Turgay Sökmen'in, Akıncı Üssü'nden firar etmeden önceki görüntüleri ilk kez ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet