Geri Dön
GündemSağlıkçılara 4 ay ek ödeme

Sağlıkçılara 4 ay ek ödeme

Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık tesislerinde görevli personele, 1 Nisan 2021’den geçerli olmak üzere 4 ay süreyle ek ödeme yapılabilecek.

Sağlıkçılara  4 ay ek ödeme

Ek ödeme yapılacak personelin kapsamı ile oranı Sağlık Bakanı tarafından belirlenecek. Daha önce sadece 3 ay şartlı ek ödeme aldıklarını belirten Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan, ek ödeme konusunda aile hekimlerine haksızlık yapıldığını söyledi. Eryazğan “Sağlık Bakanlığı salgın sürecinde, poliklinik, temel sağlık hizmetlerinin devamı ve aşılama hizmeti noktasında sürekli aile hekimlerine güvenmekte ve bununla övünmekte ancak ters bir şekilde bu kadar güvendiği, takdir ettiği aile hekimlerine ek ödeme noktasında çok cimri davranmakta. Biz de diğer basamaklar gibi şartsız bir ek ödemeyi mutlaka talep ediyoruz” dedi.

18 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 224 bin 128 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 575 kişinin testi pozitif çıktı, 59 kişi hayatını kaybetti. Vaka ve vefat sayısında düne göre düşüş gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet