Geri Dön

Sanık polis hakkında tutuklama talebine ret

İstanbul’da Gezi Parkı eylemlerinde başına biber gazı fişeği isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölümüne neden olan polis memuru F.D.’nin yargılanmasına devam edildi.

Sanık polis hakkında tutuklama talebine ret

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık F.D., SEGBİS ile görev yaptığı Van’dan bağlandı. Olay anına ait görüntülerin izletildiği tanık polisler, sanık polis F.D. ile ilgili sorulara ‘hatırlamıyorum’ şeklinde cevaplar verdi. Buun üzerine anne Gülsüm Elvan tepki göstererek “Yeter ya. Bu kadar olmaz” diyerek salonu terk etti. Baba Sami Elvan ise “Bizi bir kere daha mezara sokuyorsunuz” dedi. Mahkeme, sanık F.D.’nin tutuklanması taleplerini redderek dosyanın da bilirkişiden dönmesinin beklenmesine karar verdi.

İnşaatta 2 bin yıllık mezar steli bulunduBursa'da, evinin balkonunda bir inşaatın çevre düzenlenme çalışmalarını izleyen Erdoğan Tunaboylu, iş makinesinin topraktan bir taş çıkardığını gördü. Taşı suyla yıkayarak, incelediği sırada kabartmaları fark eden Boylu, durumu yetkililere bildirdi. Yetkililerce yapılan incelemede, taşın Erken Roma Dönemi'ne ait mezar steli olduğu belirlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet