Geri Dön

Şehitlikte hüzünlü bayramlaşma

Şehit yakınları, bayram arifesinde şehitlikleri ziyaret etti, duygusal anlar yaşandı. Şehitliklere akın eden vatandaşlar mezar taşlarındaki evlatlarının, yakınlarının fotoğraflarını okşayıp gözyaşı döktü, Kuran okuyup dualar etti.

Şehitlikte hüzünlü  bayramlaşma

İstanbul’da Edirnekapı Şehitliği’ne gelen şehit aileleri ve yakınları mezarların bakımlarını yaptıktan sonra çiçekleri suladı. Mezar başlarında Kuran-ı Kerim okuyan şehit aileleri ve yakınları, bayram öncesi bir arife gününü daha buruk geçirmenin üzüntüsünü yaşadılar.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde şehit düşen Kadir Görgülü’nün annesi Mediha Görgülü, oğlunun mezarı başında gözyaşı dökerken, “İçimdeki boşluğu hiçbir şey dolduramaz. Evladını kaybeden ne diyebilir? Devamlı yüreğimde bir eksik var, bayram neyimize” dedi.

‘Babam gelsin’

Şehit Kadir Demiryürek’in annesi Hatice Demiryürek ise her bayram şehitliğe geldiğini söyleyerek, “Gencecik kuzumu toprağa verdim. Evliydi, şehit olduğunda kızı 18 aylıktı. Kızı artık babam gelsin diyor. Bebekleriyle oynarken senin baban geldi mi, gelecek mi diyor” dedi.


Mersin’de ise haziran ayında PKK ile çatışmada Diyarbakır’da şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Sarı’nın annesi Beyhan Sarı oğlunun mezarı başında gözyaşlarına boğuldu. Kayseri’deki Kartal Şehitliği’ne gelen Rafet İnci, Şırnak’ta 1993’te şehit düşen oğlu er Ahmet İnci’nin mezarını ziyaret etti. İnci, “Onlar bize gelemiyor, biz geliyoruz” dedi.

Ankara’da 15 Temmuz Derneği üyeleri ve şehit yakınları, Karşıyaka Mezarlığı’ndaki 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerini ziyaret etti. Yakınlarının mezarı başında dua eden şehit aileleri, Kuranı Kerim okudu, dua etti. (üstte) Edirnekapı Şehitliği de şehit yakınlarıyla doldu taştı.

Esenyurt’ta kısıtlama günü şoke eden olay...Dışı çiğköfteci, içi berberEsenyurt'ta kısıtlama günü kepengi kapalı olan berber dükkanı, yan dükkanda bulunan çiğköfteciden açtığı kapıyla içeriye müşteri aldı. Berber dükkanına gelen polis ekipleri, 4 kişi hakkında kurallara uymamaktan toplam 13 bin 876'şar lira para cezası tutanağı düzenledi. İşyerleri mühürlenirken berber, "Dükkan zaten kapalı bak açık mı?" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet