Geri Dön
GündemŞehitlikte İmamoğlu gazi yakını tartışması

Şehitlikte İmamoğlu gazi yakını tartışması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Edirnekapı Şehitliği’nde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen törende gazi yakını olduğunu söyleyen bir kişinin tepkisiyle karşılaştı.

Şehitlikte İmamoğlu gazi yakını tartışması

 

GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul

Gazi yakını olduğunu söyleyen kişi, İmamoğlu’na “Burası Pervin Buldan ile birlikte çiçek ektiğin hatıra ormanı değil başkan” sözleriyle tepki gösterdi. Daha sonra katıldığı Zeytinburnu Abay Kunanbayoğlu Meydanı’nın açılış töreninde vatandaşın tepkisine ilişkin konuşan İmamoğlu, “Şehitlikte hiçbir tatsızlık olmadı. Ben, yüzlerce şehit yakını, gazi yakınıyla kucaklaştım, dertleştim; acılarımızı paylaştık. Bir vatandaşın, bence münasebetsiz bir girişimi oldu. Ben, kendisinin önce, ‘Konuşmak istiyorum’ dediğine, ‘Konuşalım, bekleyin’ diye cevap verdim. Sonra, orada bağırarak şov yapmaya gayret gösterdi. Yapacak bir şey yok. Kimdir, bilmiyorum. Benimle, milli duygular üzerinden kimse bu tarz bir ilişkiye girmeye kalkmasın” dedi.

Bebek sahilde demirli lüks teknede yangınİstanbul Bebek sahilinde bulunan demirli lüks bir teknede yangın çıktı. Çevrede paniğe neden olan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet