Geri Dön

Şeker Hoca kimdir? Şeker Hoca lakaplı Celal Tilgen neden öldü?

Şeker Hoca lakabıyla bilinen Celal Tilgen hayatını kaybetti. Celal Tilgen Covid-19 rahatsızlığı nedeniyle öldüğü öğrenildi. Peki, Şeker Hoca kimdir? Celal Tilgen kaç yaşındaydı?

Şeker Hoca kimdir? Şeker Hoca lakaplı Celal Tilgen neden öldü?

Malatya'da Şeker Hoca olarak bilinen din görevlisi Celal Tilgen Korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Celal Tilgen 5 yıl önce emekli olmuştu.

ŞEKER HOCA KİMDİR?

Şeker Fabrikası Camii'nde uzun yıllar görev yaptıktan sonra emekli olan Celal Tilgen (69), rahatsızlıklarından dolayı Turgut Özal Tıp Merkezi’nde ve Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesinde tedavi gördü.

Son olarak Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Tilgen'in Covid-19 rahatsızlığından öldüğü öğrenildi. Görev yaparken verdiği vaazlarla sık sık gündeme gelen ve "Şeker Hoca" olarak tanınan Celal Tilgen, 2009 yılında domuz gribi nedeniyle Şeker Fabrikası Camii'nde görev yaparken maske ile vaaz vermesi ile dikkat çekmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan afet bölgesindeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere İzmir'e geldi. Erdoğan AFAD Koordinasyon Merkezinde bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Nerede rezerv alan var bu çalışmaları yapıp rezerv alanlara göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız süratle adımları atacak." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber