Geri Dön

Şeytanın aklına gelmez! İstanbul'da 16-17 yaşındaki çocuklara bunu yaptırmışlar

İstanbul polisi, yasa dışı sanal kumar oynatan ve kazandıkları milyonlarca lirayı ATM'lerden çocuklara çektirdikleri ortaya çıkan çeteyi çökertti.

Şeytanın aklına gelmez! İstanbul'da 16-17 yaşındaki çocuklara bunu yaptırmışlar

Operasyon İstanbul Emniyeti'ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Ekipler, yasadışı sanal kumar oynatan bir çetenin çocukları kullandığını öğrenince harekete geçti.

Araştırmalarda şebekenin, internet üzerimden farklı uygulamalarla oyun oynattığı anlaşıldı. Teknik ve fiziki takip yöntemiyle izlenen şüphelilerin hesaplarına yatan paraları fatklı bir uygulamayla çektikleri ortaya çıktı.

GÜNLÜK YARIM MİLYON

Farklı hücreler şeklinde yapılanan çetenin hücrelerinin başında ise "Müdür" kod adı verilen kişiler görevlendirildi. Bu birimin altında ise diğer çete üyeleri yerleştirildi. Sanal kumardan elde edilen paralar ise, hücre üyelerinin denetiminde çocuklara çektirildi. Yaşları 16-17 olan çocukların günlük çektikleri tutarın yarım milyona ulaştığı iddia edildi. Çetenin kameralara yakalanmamak için çocukları kullandığı öne sürüldü.

15 GÖZALTI

Çalışmaların ardından operasyon kararı alan ekipler farklı adreslere baskın düzenledi. Operasyonda 15 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler Üsküdar'daki çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Işlemleri tamamlanan şüphelilerden 14'ü tutuklandı.

Wayfair ne yapıyor? Ali Çınar açıkladı!Wayfair ile ilgili iddialar Amerika ve dünya gündeminde tartışılıyor. Vatandaşlar "Wayfair nedir?" sorusunu soruyorlar. Son birkaç günde en çok konuşulan konularından biri Wayfair oldu. Mobilya ve ev eşyaları satan e-ticaret şirketi Wayfair, şaşırtıcı bir suçlama ile karşı karşıya kaldı. E-ticaret şirketi, çocuk ticareti yapmakla suçlanıyor. Peki bu iddiaların ne kadarı doğru? Amerika'da bulunan gazeteci Ali Çınar, iddiaları ve sonrasındaki tartışmaları anlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber