Geri Dön

Sivas'ta hasta yakınları güvenlikçilere saldırdı!

Sivas Numune Hastanesinde iki hasta yakını, biri kadın 3 güvenlik görevlisini darbetti.

Sivas'ta hasta yakınları güvenlikçilere saldırdı!

Numune Hastanesinde dün yakınlarını hastaneye getiren iki kişi ile güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine güvenlik görevlileri Fatih Yıldız, Münire Eker ve İlhan Canlı darbedildi. Güvenlikçilerden Fatih Yıldız'ın burnu kırıldı.

Darp raporu alan güvenlik görevlileri, hasta yakınlarından şikayetçi oldu.

Öte yandan olay, güvenlik kameralarına da yansıdı.

SENDİKADAN KINAMA

Özel Güvenlik ve Koruma İşçileri Sendikası (Öz Güven-Sen) Sivas İl Başkanı Muhammed Yalçınkaya, hastane bahçesinde yaptığı açıklamada, saldırıyı  kınadıklarını söyledi.

Özel güvenlik görevlilerinin görevlerini büyük bir hassasiyetle yerine  getirdiklerini belirten Yalçınkaya, "Sağlık çalışanlarının ve hastaların  canlarını, canları pahasına koruyan özel güvenlik görevlisi kardeşlerimize geçen  hafta ve dün itibarıyla hasta yakınları tarafından saldırıda bulunulmuştur." dedi.

Her iki olayda 8 güvenlik görevlisinin hasta yakınlarınca darbedildiğini belirten Yalçınkaya, şunları kaydetti:

"Bu olaya müteakip emekçi kardeşlerimiz tarafından darp raporu  alınarak hukuki süreç başlatılmıştır. Alın teriyle gece gündüz demeden çalışarak  evine ekmek götüren emekçilerimiz hasta yakınlarınca canavarca bir hisle  vücutlarının farklı bölgelerinde kemik kırıklarına varan bir şiddet ile karşı  karşıya kalmıştır. Ülke genelinde özel güvenlik görevlisi emekçilerine şiddet  artarak devam etmektedir. Özellikle sağlık sektöründe emekçilerimize yönelik  şiddetin son bulması, iş yerlerinde güvenle görevlerini yapabilmeleri için  caydırıcı yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi talebimizi bir kez daha  yineliyoruz."

 

 

İstanbul Başakşehir'de fabrika yangınıBaşakşehir'de bant üretimi yapan 2 bin 500 metre karelik bir fabrikada yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken itfaiye ekipleri yangını kısmen kontrol altına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber