Geri Dön

Sokağa çıkma kısıtlamasında motosiklet ile tur atarken yakalandı

Corona virüs ile mücadele kapsamında süren sokağa çıkma kısıtlaması sırasında arkadaşının motosikletini alarak tur atmaya çıkan Türkmenistan vatandaşı bir kişiye para cezası kesildi.

Sokağa çıkma kısıtlamasında motosiklet ile tur atarken yakalandı

Avcılar’da bir su şirketinde çalışan Türkmenistanlı arkadaşının yanına giden Dıdırgan J.,, bir ara tur atmak üzere motosiklete bindi. Reşitpaşa Caddesi’ndeki denetim noktasına motosikletle gelen Dıdırgan J'ye , ehliyetsiz araç kullanmak suçundan 2 bin 478, sokağa çıkma kısıtlamasına uymamak suçundan Umumi Hıfzıssıhlla Kanunu’na istinaden 3 bin 150 olmak üzere toplam 5 bin 628 TL ceza kesildi.

Motosiklet sahibine de aracını başkasına kullandırmak suçundan 2 bin 478 TL ceza uygulandı. Motosiklet çekici aracı ile götürülürken olanları duyunca gelen arkadaşı, “Bir daha hayatıma girme” diye çıkıştı.

Denetimde ateşi yüksek çıkan genç kız, ambulansla hastaneye götürüldüAdana'da polis ekiplerinin koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında toplu taşıma araçlarında yaptığı denetim sırasında ateşi 38.5 derece ölçülen Bengi Y. (19), otobüsten indirilerek, test yapılması için ambulansla hastaneye götürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber