Geri Dön
GündemSon dakika: Alman kadın gördüğü rüyadan sonra Müslüman oldu!

Son dakika: Alman kadın gördüğü rüyadan sonra Müslüman oldu!

Almanya'da yaşayan ve rüyasında imamla birlikte camiye gittiğini gören Saskia Michelle Müller (19), gurbetçi komşularını ziyaret etmek için geldiği Kayseri'de Müslüman olup, Zeynep adını aldı.

Almanya'da yaşayan Saskia Michelle Müller, yaklaşık 1 ay önce rüyasında imamla birlikte camiye gittiğini gördü. Bunun üzerine Müller, Kayseri'deki gurbetçi komşuları Züleyha Delikuş ile Semina Gençoğlu'nu telefonla arayarak rüyasını anlattı. Daha sonra Müslüman olmaya karar veren Müller, İslam'ı tanımak için 1 hafta önce Kayseri'ye geldi.

Burada Kayseri İl Müftülüğü'ne başvuran Müller için ihtida töreni düzenlendi. Törende kelimeişehadet getiren Müller, Müslüman olarak Zeynep ismini aldı.

Son dakika: Alman kadın gördüğü rüyadan sonra Müslüman oldu

Müller, "Küçük yaştayken Müslüman komşuya gittiğimde onun namaz kılmasından etkilendim. Çevresindeki Müslümanları da görünce onların yaşantılarından çok etkilendim. İslam'ı daha yakından tanıdıktan sonra bir rüya gördüm. Hoca ve bir cami gördüm. Camiye gidip ziyaret ettiğimi gördüm ve en çok da bundan etkilendim. İslam'ı tanıdıkça kendimi daha iyi hissetmeye başladım" dedi.

18 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 224 bin 128 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 575 kişinin testi pozitif çıktı, 59 kişi hayatını kaybetti. Vaka ve vefat sayısında düne göre düşüş gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet