Geri Dön

Son dakika Ankara ve Manisa deprem haberleri - AFAD Kandilli Rasathanesi son depremler haritası - 23 Ocak nerede deprem oldu?

Türkiye aktif fay hatları üzerinde yer alması nedeniyle zaman zaman depremler meydana gelmeye devam ediyor. Türkiye ve çevresinde yaşanan son depremler korku ve paniğe yol açmaya devam ediyor. Peki Türkiye ve çevresinde en son ne zaman deprem oldu. İşte Türkiye'yi ayağa kaldıran Manisa ve Ankara depremleri sonrası Kandilli Rasathanesi tarafından Türkiye ve çevresinde yaşanan son depremler...

Son dakika Ankara ve Manisa deprem haberleri - AFAD Kandilli Rasathanesi son depremler haritası - 23 Ocak nerede deprem oldu?

Manisa'nın Akhisar ilçesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen depremlerin ardından da sabah saatlerinde Ankara'da 12 dakika ara ile 3 deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi meydana gelen depremlerin şiddetini 3.9, 4,5 ve 3.2 olarak açıkladı. Deprem Ankara'da yaşayan vatandaşlar depremin ardından korku ve panik yaşadı. İşte Türkiye ve çevresinde meydana gelen son depremler....

ANKARA VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Ankara Valisi Şahin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “İlimiz Akyurt ilçe merkezinde meydana gelen 4.5 şiddetindeki depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Detaylı incelemeler için ekipler sahada çalışmalarına başlamıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadelerini kullandı.

AKYURT BELEDİYE BAŞKANI: OLUMSUZ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL

Akyurt Belediye Başkanı Ayık yaptığı açıklamada, "İlçemize bağlı Ahmetadil Mahallemizde sabah saat 6.42’de AFAD verilerine göre 3.9 ve saat 6.55’te ise yakınındaki Kozayağı Mahallemizde 4.5 şiddetinde iki deprem meydana geldi. İlçe merkezinde, çevre ilçelerde ve Ankara’da şiddetli bir şekilde hissedildi. Mahalle muhtarlarımızla irtibat halindeyiz. Çok şükür şu ana kadar olumsuz bir durum söz konusu değil. Deprem bölgesindeki mahallelerimizde, ilçemizde ve Ankara’da depremi hisseden herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

Polis, halkı 'corona virüs'e karşı oyun havasıyla uyardıZongudak'ta, corona virüs salgınına karşı anons yapıp, halkı dışarı çıkmamaları konusunda uyaran polis ekibi, vatandaşlara moral vermek için oyun havası çalıp oynadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber