Geri Dön

Son dakika... Aydos Ormanı'nda yangını kontrol altına alındı

Gelen son dakika haberine göre; Aydos Ormanı'nda çıkan yangın, itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin havadan ve karadan yaptığı müdahalelerle kontrol altına alındı.

Aydos Ormanı'nın Sancaktepe ilçesi sınırlarında kalan bölümünde henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Haber verilmesi üzerine olay yerine itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü arazözleri ile Orman Genel Müdürlüğüne ait helikopterler sevk edildi.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, saat 16.30 sıralarında 4 noktada başlayan yangına itfaiye, Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri ve Orman Genel Müdürlüğünce sevk edilen 3 yangın söndürme helikopterleriyle müdahale edildiği bildirildi.

Açıklamada, ekiplere takviye olarak, Orman Genel Müdürlüğünce bir yangın söndürme helikopteri ve bir yangın söndürme uçağının da bölgeye sevk edildiği kaydedildi.

Ekiplerin bölgedeki çalışmalarının ardından yangın kontrol altına alındı.

Son dakika... Aydos Ormanında yangını kontrol altına alındı


VALİ YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Yerlikaya yaptığı açıklamada, "Aydos Ormanı’ndaki yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangın söndürme çalışmalarına katılan ve destek olan herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışmalar devam ediyorAzerbaycan-Ermenistan sınır hattında yaşanan sıcak çatışmalar, dördüncü gününde de devam ediyor. Bölgede gelişmeleri takip eden CNN TÜRK Dış Haberler Muhabiri Enver Kaptanoğlu ve kameraman Ahmet Akpolat, Terter'de gönüllü olarak cepheye giden birlikle konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber