Geri Dön
GündemSon dakika haberi | Bingöl'de korkutan deprem

Son dakika haberi | Bingöl'de korkutan deprem

Bingöl'de 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden peş peşe son dakika açıklamaları yapıldı. İşte haberin ayrıntıları...

AFAD'ın geçtiği son dakika bilgilerine göre; Bingöl'ün Karlıova ilçesinde saat 12.48'de 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Depremin derinliğini AFAD yaklaşık 7 kilometre olarak açıkladı. 

KANDİLLİ '4.2' DEDİ

Kandilli Rasathanesi yaptığı açıklamada depremin merkez üssünü Muş'un Varto ilçesi olarak açıkladı. Depremin büyüklüğü ise 4.2 olarak geçildi. 

Son dakika haberi | Bingölde korkutan deprem

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Karlıova ilçesinde yaşanan 4,1 büyüklüğündeki depreme ilişkin, şu an için olumsuz bir durum bulunmadığını bildirdi.

Vali Ekinci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 12.48'de Karlıova ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem kaydedildiğini hatırlatarak vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

"Şu an itibarıyla bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Allah ülkemizi ve milletimizi korusun." diyen Ekinci, ekiplerin gerekli kontrolleri ve tespitleri sürdürdüğünü belirtti.

Baykar Akıncı PT-3, yüksek irtifa ve yüksek hız testlerini başarıyla tamamladı.Baykar Akıncı PT-3, yüksek irtifa ve yüksek hız testlerini başarıyla tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet