Geri Dön
GündemSon dakika! Bitlis'te 4 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika! Bitlis'te 4 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Eren-11 Operasyonları kapsamında Bitlis'te 4 teröristin silahlarıyla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Son dakika! Bitlis'te 4 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, Jandarma Silahlı İnsansız Hava Aracı (J-SİHA) ve Hava Kuvvetleri'nin desteğiyle Bitlis'te düzenlenen operasyonda, 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakanlığın Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, "Eren-11 Operasyonları kapsamında, Bitlis Merkez ilçe kırsalında, Bitlis il Jandarma Komutanlığı koordinesinde; İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Jandarma Özel Harekat birliklerince, J-SİHA ve Hava Kuvvetleri'nin desteğinde icra edilen operasyonda 4 terörist, silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonlar devam etmektedir" denildi.

 SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında etkisiz hale getirilen teröristlere ait silah, mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

İl Jandarma Komutanlığı'nca yürütülen çalışmalar ve İl Emniyet Müdürlüğü'nden sağlanan istihbarı destekle Pervari'nin Yazlıca Dağı bölgesinde tespit edilen ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca dün gerçekleştirilen operasyonda, 5 terörist etkisiz hale getirildi. Valiliğin açıklamasında; Jandarma Özel Harekat timlerince bölgede yapılan aramada 3 piyade tüfeği, 14 piyade tüfeği şarjörü, 4 el bombası, 141 çeşitli çapta fişek, dijital materyal, mühimmat ve yaşam malzemelerinin ele geçirildiği belirtildi.

Son dakika Bitliste 4 terörist etkisiz hale getirildi

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Sazı kırılıp yüzüne tekme atılmıştı! "Kesinlikle öyle bir itham yok"Gaziantep'in İslahiye ilçesinde müzisyenlik yapan ve bir düğünde saldırıya uğrayan Erdal Erdoğan, "ırkçı saldırı" iddiasının gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Erdoğan, "Irkçılığa çekmeye çalışıldı ama kesinlikle öyle bir ithamda bulunulmadı" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler