Geri Dön
GündemÇağlayan'da adliye önünde polise bıçakla saldırı girişimi

Çağlayan'da adliye önünde polise bıçakla saldırı girişimi

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde polise bıçakla saldıran kişi polis tarafından kasığından vurularak etkisiz hale getirildi. Polisin silahından çıkan kurşunun yerden sekmesi üzerine başka bir polis memuru da bacağından yaralandı.

Damla GÜLER / milliyet.com.tr
 
İstanbul Adalet Sarayı önünde bulunan polis noktasına gelen 18 yaşındaki Mikail G. isimli bir kişi elindeki bıçakla polis memurlarının üstüne yürüdü. Bir polis memurunu bıçaklamaya çalışan Mikail G. başarılı olmayınca bu kez kaçmaya çalıştı. Polislerin havaya ateş açması sonucu Mikail G.’nin, “Beni vurun” diye bağırdığı öğrenildi.

Kaçamayacağını anlayan G.’nin aynı polise tekrar bıçakla saldırdığı bu sırada da polisler tarafından kasığından vurulduğu belirtildi. Bu sırada yerden seken kurşunlardan birinin Mikail G.’nin saldırdığı polisi de bacağından yaraladığı öğrenildi. Öte yandan Mikail G.’nin uyuşturucu, yaralama ve cinsel tacizden suç kaydı olduğu öğrenildi.

Çağlayanda adliye önünde polise bıçakla saldırı girişimi

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bugün saat 10.50 sıralarında M.G. adlı şahıs, Kâğıthane İlçesi Çağlayan Adliyesi önünde nöbetçi güvenlik görevlisine bıçaklı saldırıda bulunmuştur. Güvenlik görevlilerimizce sözlü ve havaya ateş etmek suretiyle yapılan uyarılara uymayan şahıs, bacağından vurularak yakalanmış ve hastaneye sevk edilmiştir. Olaya müdahale esnasında seken merminin isabet etmesiyle yaralanan Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru M.F.Y. hastaneye sevk edilmiştir. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır." denildi.