Geri Dön
GündemSon dakika! Muğla'da yerleşim yerlerinin yanında yangın

Son dakika! Muğla'da yerleşim yerlerinin yanında yangın

Gelen son dakika haberine göre, Muğla'nın Seydikemer ilçesindeki ağaçlık alanda yangın çıktı. Yangının söndürülmesi için havadan ve karadan müdahale başlatıldı. Yangının yerleşim yerlerine yakın bir noktada olduğu belirtildi. Çanakkale'nin Ezine ilçesinde çıkan orman yangını da, ekiplerin müdahalesi sonucu büyümeden kontrol altına alındı. Aynı bölgede son bir ay içerisinde 10 orman yangını çıktığı belirtildi.

Son dakika! Muğla'da yerleşim yerlerinin yanında yangın

Muğla'nın Seydikemer ilçesindeki ağaçlık alanda yangın çıktı. Yangının söndürülmesi için havadan ve karadan müdahale sürdü.

Karaköy Mahallesi'nde kızılçam ağaçlarıyla çevrili bölgede, saat 16.00 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgeden yükselen dumanı fark eden çevredekiler yangını, orman ekiplerine bildirdi. Yerleşim yerlerine yakın bölgedeki yangına havadan ve karadan müdahale edildi. Söndürme çalışmalarına vatandaşlar da destek verdi.

KISMEN KONTROL ALTINDA

Muğla'nın Seydikemer ilçesine bağlı Karaköy Mahallesindeki ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan yapılan 2 saatlik müdahalenin ardından kısmen kontrol altına alındı.

Son dakika Muğlada yerleşim yerlerinin yanında yangın

EZİNE YANGINI KONTROL ALTINDA

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde çıkan orman yangını, ekiplerin müdahalesi sonucu büyümeden kontrol altına alındı. Aynı bölgede son bir ay içerisinde 10 orman yangını çıktığı belirtildi.

Ezine ilçesi Tavaklı köyü yakınlarında son bir ayda 10'uncu kez orman yangını çıktı. Yangını fark eden köylülerin ihbarı üzerine bölgeye ekipleri sevk edildi.
Havadan 5 yangın söndürme helikopteri, karadan da 10 arazöz ve çok sayıda işçiyle müdahale edilen yangın, büyümeden kısa sürede kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları sürerken 5 hektarlık alanın zarar gördüğü yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

GELİBOLU'DA 20 DÖNÜM ALAN ZARAR GÖRDÜ
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede söndürüldü. Yangında yaklaşık 20 dönüm alanın zarar gördüğü belirtildi.

Gelibolu'ya bağlı Ortaköy mevkiinde saat 13.30 sıralarında başlayan yangını söndürme çalışmalarına 3 helikopter, çevre belediyelerine ait itfaiye araçları,10 arazöz ve çok sayıda tanker katıldı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılmaya başlayan alevlerin bölgedeki askeri birliklere yakınlaşması tedirgin etti. Karadan ve havadan yapılan müdahalelerin ardından yangın söndürüldü. Yaklaşık 20 dönüm alanın zarar gördüğü yangını soğutma çalışmaları sürüyor.

Son dakika Muğlada yerleşim yerlerinin yanında yangın

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya'ya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 23.55'te Nijerya'ya geldi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler