Geri Dön

Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Çavuşoğlu Beyrut'ta

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun’u ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Oktay, "Beyrut Limanı tekrar ayağa kaldırılıncaya kadar Mersin Limanımızın Lübnan'ın hizmetinde olacağını ifade ettik." dedi.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Çavuşoğlu Beyrut'ta

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ı, Refik Hariri Havalimanında Lübnan Dışişleri Bakanı Charbel Wehbe, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl ile AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve büyükelçilik mensupları karşıladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da eşlik ettiği Oktay, 154 kişinin hayatını kaybettiği 6 bin kişinin yaralandığı patlamayla sarsılan Lübnan'da Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Meclis Başkanı Nebih Berri ve Başbakan Hassan Diyab ile görüşecek.

Fuat Oktay'ın açıklamalarından satır başları: 

Cumhurbaşkanımızın yardım teklifini ilettik. Lübnan Cumhurbaşkanı Avn'a daha fazla gıda yardımına, tıbbi yardıma hazır olduğumuzu, buna devam edeceğimizi ilettik. Limanın yeniden inşası için yardıma hazırız. Mersin Limanı Lübnan'ın hizmetindedir. Beyrut Limanı faaliyete geçene kadar Mersin Limanı'nı kullanabilirler.

İletişim Başkanlığı'ndan Preveze Deniz Zaferi için klipİletişim Başkanlığınca Preveze Deniz Zaferinin yıl dönümü dolayısıyla marş ve klip hazırlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber