Geri Dön

Son dakika... FETÖ'nün akademik yapılanmasına operasyon!

Gelen son dakika haberine göre; Terör örgütü FETÖ/PDY’nin doktor/akademisyen yapılanmasına yönelik olarak bu sabah İstanbul merkezli 26 ilde operasyon başlatıldı. Haklarında gözaltı kararı verilen 71 isimden 58'inin aktif görevde olduğu öğrenildi.

Son dakika... FETÖ'nün akademik yapılanmasına operasyon!
Ferit ZENGİN/İSTANBUL

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca FETÖ/PDY’nin doktor/akademisyen yapılanmasına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında , İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı İstanbul Bölge Başkanlığı örgütün Doktor/akademisyen yapılanmasında mahrem imam olarak faaliyet yürütmüş olan örgüt mensuplarının ByLock uygulaması üzerinden gönderdiği on binlerce mesajı inceledi. Yapılan incelemede örgütle irtibatlı/iltisaklı 58’i aktif görevde 71 doktor/akademisyeni tespit edildi.

ByLock yazışmalarının içeriklerinden tespit edilen 71 kripto FETÖ/PDY mensubunun, örgüte maddi yardımda bulunduğu ve mahrem imamlarla değişik tarihlerde irtibat kurup görüşme sağladığı belirlenirken, tespitlerin ardından harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ekipleri bu sabah 05.00 da operasyon başlattı. Eş zamanlı olarak 26 ilde başlatılan operasyonda gözaltı ve aramalar devam ediyor.

Gaziantep'te bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildiGaziantep'te, Suriye'nin Halep kentinde yağmalanan müzeden çalınan çok eski tarihli olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış İncil ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber