Geri Dön
GündemSon dakika! Gri pasaport çetesi çökertildi

Son dakika! Gri pasaport çetesi çökertildi

Gelen bir son dakika haberine göre; Belediyeleri ‘kültür turu’ projesi adı altında kandırıp gri pasaport çıkartan ve insan kaçakçılığı yapan çete çökertildi. Operasyon kapsamında 6 kişi gözaltına alındı. Gri pasaport operasyonun tüm detaylarına CNN TÜRK ulaştı.

Bir turizm şirketi, özellikle küçük ilçe belediyelerine giderek, tüm masrafları kendine ait olan bir kültür projesi sundu. Çete, belediyelerden aldıkları gri hizmet pasaport ile yurtdışına çıkardıkları onlarca kişiyi Türkiye’ye geri getirmedi. Bu işten binlerce lira para kazandılar.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Belediyeleri sahte projelerle ikna edip encümen kararı aldıran ve inandırıcılığı artırmak için belediye çalışanlarından bazılarını da yurt dışındaki kültürel etkinliklerine davet eden turizm şirketi birçok insanı bu yolla yurt dışına kaçırdı. Ve kaçak olarak çalışmalarını sağladı.

Gri pasaportla yurtdışına çıkanlardan ülkeye sadece belediye çalışanları döndü. Yapılan operasyonda 6 kişi gözaltına alınırken 2 kişi tutuklandı.

Yerli aşı olan Bakan Varank'tan açıklama! Herhangi bir yan etki yaşadı mı?Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK çatısı altında yürütülen yerli aşı adayının faz-1 çalışmaları için gönüllü oldu. CNN TÜRK yayına bağlanan Bakan Varank yerli aşıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet