Geri Dön

Son dakika! İçişleri Bakanlığı duyurdu: 18.00 ile yarın saat 08.00 arasında...

İçişleri Bakanlığı, bugün saat 18.00 ile yarın saat 08.00 arasında 45 bin 22 ekiple yapılacak denetimlerde 208 bin 139 kolluk personelinin görev alacağını bildirdi.

Son dakika! İçişleri Bakanlığı duyurdu: 18.00 ile yarın saat 08.00 arasında...

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, yılbaşında sokağa çıkma  kısıtlaması olmasına rağmen denetimler sürdürülecek.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin yanı sıra genel  güvenlik, asayiş, terör, trafik, düzensiz göç, göçmen kaçakçılığına yönelik  alınan önlemler denetlenecek.

Bugün saat 18.00 ile yarın saat 08.00 arasında 45 bin 22 ekiple  yapılacak denetimlerde, 119 bin 744 emniyet, 86 bin 270 jandarma, 2 bin 125 sahil  güvenlik personeli olmak üzere toplam 208 bin 139 kolluk personeli görev alacak.  Bu personelden 14 bin 729'u trafik denetimlerinde görevli olacak.

Ayrıca yılbaşı tedbirleri kapsamında emniyet ve jandarma birimlerince  ülke genelinde 8 bin 390 uygulama noktasında kontroller yapılacak.

Yılbaşı tedbirleri kapsamında havadan ve denizden yürütülen  denetimlere ağırlık verilecek.

Kolluk birimlerince görevlendirilen toplam 113 uçar unsur (helikopter  ve drone) ile havadan, 109 yüzer unsurla da denizden denetim çalışmaları  sürdürülecek.

SOYLU İLE ÜST DÜZEY YETKİLİLER SAHADA OLACAK

Tedbirlerin yerinde incelenmesi ve takip edilmesi amacıyla İçişleri  Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere bakan yardımcıları ve bakanlık üst düzey  yöneticileri sahada olacak.

Bakan Yardımcıları Mehmet Ersoy İzmir'de, Muhterem İnce İstanbul'da,  Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil Konya ve Aksaray'da, Emniyet Genel Müdürü Mehmet  Aktaş Eskişehir ve Bursa'da, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir  İstanbul'da, Göç İdaresi Genel Müdürü Dr. Savaş Ünlü Şanlıurfa'da ve Jandarma  Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Halis Zafer Koç Kırıkkale'de alınan  tedbirleri inceleyecek.

TEDBİRLER GAMER'DEN TAKİP EDİLECEK

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı başkanlığında, Jandarma Genel  Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakcı, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan  Gülveren, Sahil Güvenlik Komutan Yardımcısı Tuğamiral Cengiz Fitoz ile Güvenlik  ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) Başkanı Hakan Kafkas, ülke  genelinde alınan tedbirlere ilişkin uygulamaları ve genel durumu GAMER'de takip  edecek.

 

 

 

Bağcılar'da su borusunun patlaması ve moto kuryenin çukura düşme anı kameraya yansıdıBağcılar'da su borusu patladı. Patlama nedeniyle yolda çökme meydana geldi. Su dolan caddede ilerlemeye çalışan bir moto kurye oluşan çukura düştü. Borunun patlama anıyla birlikte suyun metrelerce yükselmesi güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet