Geri Dön
GündemSon dakika... İstanbul'da metro seferlerini aksatan yangın!

Son dakika... İstanbul'da metro seferlerini aksatan yangın!

Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının Yenimahalle durağında trafoda yangın çıktı. Yangına itfaiye müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Seferlerde aksama yaşandı. Seferlerin, Mecidiyeköy-Yenimahalle ve Tekstilkent-Mahmutbey istasyonları arasında yapılması nedeniyle duraklarda yoğunluk oluştu. Yaklaşık 1,5 saat sonra seferler yeniden başladı.

Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının Yenimahalle durağında trafoda yangın çıktığı öğrenildi. Metro İstanbul'un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, seferlerin Mecidiyeköy - Yenimahalle ve Tekstilkent - Mahmutbey istasyonları arasında yapılacağı bilgisi verildi. Seferlerin aksamasından dolayı evlerinden işe gitmek üzere yola çıkanlar ise Yenimahalle Metro Durağı'nda yoğunluk oluşturdu. Seferlerin aksaması nedeniyle durağa belediye tarafından otobüsler yönlendirilirken, vatandaş otobüs sayısının yetersiz olması nedeniyle duruma isyan etti.

 MECIDIYEKOY-MAHMUTBEY METRO HATTININ YENIMAHALLE DURAGINDA TRAFODA YANGIN CIKTI. YANGINA ITFAIYE MUDAHALE EDEREK KISA SUREDE SONDURDU. ANCAK SEFERLERDE AKSAMA YASANIYOR. SEFERLERIN, MECIDIYEKOY-YENIMAHALLE VE TEKSTILKENT-MAHMUTBEY ISTASYONLARI ARASINDA YAPILMASI NEDENIYLE DURAKLARDA YOGUNLUK OLUSTU. MURAT SOLAK/ISTANBUL, (DHA)

"2 OTOBÜS YOLLAMIŞLAR, HANİ SOSYAL MESAFE?"

Mağdur olduklarını söyleyen Rıza Aldemir, "Biz de bilmiyoruz teknik bir arıza dediler. Herkesi indirdiler. Otobüsler bekliyor dediler. 2 tane otobüs geldi. O kadar beklemeden sonra nasıl binecek bunca insan bilmiyorum. Yarım saati geçti bekliyoruz. Mağdur olduk" dedi.

Son dakika... İstanbulda metro seferlerini aksatan yangın

 

Tuncer Kaya ise "İnsanlar metroya bindiği zaman kartı basıyor. Bu Mecidiyeköy'e gitmez, Göztepe'ye gitmez. Bir görevli çıkacak diyecek ki; 'Arızalandı araçlarımız. Size araçlar eşlik edecek. Gideceğiniz yere götüreceğiz' diyecekler. Bir yazı yok, bilgilendirme yok. Biz geliyoruz şimdi Mahmutbey'den, buradaki insanlar biz daha inmeden hücum. Hani sosyal mesafe, hani mesafe? Nasıl hasta olmayalım. Ne yapacağız biz. İşimize gücümüze hastaneye gideceğiz. Randevularımız geç kaldı. İşimiz geç kaldı. Hayır ne yapmamız gerekiyor. Yapmamız gerekenleri bize yetkililerin söylemesi gerekiyor" dedi.

Gelen 2 otobüsten birine güçlükle binen bir yolcu ise, “Bağırıyorlar çok dolu otobüs diye. Gidemiyoruz. Mecbur bindik ne yapalım. Herkesin işi var gücü var. 1 saattir bekliyorum. Her şey çok güzel oluyor bakın, herkes seyretsin" diye konuştu.

Minibüsü 'maskesiz-mesafesiz' diskoya çevirdilerSultangazi'de 'tam kapanma' kurallarını ihlal eden bir grup gencin yolcu minibüsündeki eğlencesi cep telefonu kamerasına yansıdı. Başka bir görüntüde ise kuralları ihlal ederek parkta doğum günü kutlaması yapıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet