Geri Dön
GündemSon dakika... Kandil'e operasyon! 40'a yakın hedef imha edildi

Son dakika... Kandil'e operasyon! 40'a yakın hedef imha edildi

MSB'den yapılan açıklamada, "Irak'ın kuzeyindeki Kandil, Gara, Hakurk ve Zap bölgelerinde terör örgütü PKK tarafından kullanılan hedeflere hava harekatı düzenlendi, 40'a yakın hedef imha edildi" denildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatında, PKK'ya ait sözde karargah yerleri, sığınak ve mağaralardan oluşan 40'a yakın hedefin imha edildiğini duyurdu. Türk Silahlı Kuvvetleri Irak'ın kuzeyinde Kandil, Gara, Hakurk, Zap bölgelerinde teröristlerin kullandığı hedeflere dün hava harekatı gerçekleştirdi. Harekatta PKK'lı teröristlere ait 40'a yakın barınak, sığınak, mağara ve mühimmat deposu imha edildi. Harekata ilişkin bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:

Son dakika... Kandile operasyon 40a yakın hedef imha edildi


"Irak kuzeyinde Kandil, Gara, Hakurk, Zap bölgelerinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere 29 Temmuz 2021'de hava harekatı düzenlenmiştir. Hava harekatı ile teröristlere ait barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargah yerleri ile mağaralardan oluşan 40'a yakın hedef imha edilmiş, terör örgütünün söz konusu bölgelerdeki varlığına ağır bir darbe vurulmuştur" denildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Şişli'de tedirgin eden görüntü! Ölü kediyi boyayıp pencereye astıŞişli, Kurtuluş'ta psikolojik sorunları olduğu iddia edilen kadın, evinin pencere demirlerine boyanmış ölü kedi astı. Tedirgin olduklarını söyleyen mahalle sakinlerinin şikayeti ile kadın, gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler