Geri Dön

Son dakika... Kuyumcular bile sahte altını anlamadı! 10 kuyumcu...

Gelen son dakika haberine göre; İstanbul Üsküdar’da dolandırıcılar sıralı kuyumcuların olduğu caddeyi mesken tuttu. Teker Teker gezdikleri yaklaşık 10 kuyumcuya ellerindeki sahte gramseleri sattı. CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever’in özel haberi...

Dolandırıcılar seviye atladı. Öyle bir sahte altın yaptılar ki kuyumcular bile doğrusunu anlamadı. Ellerindeki gramselerin her birini ayrı bir kuyumcuya bozdurdular. Bir gün içerisinde yaklaşık 10 kuyumcuyu tuzağına düşüren dolandırıcı, yakayı Furkan Çolak’ın kuyumcu dükkanında ele verdi. Furkan Çolak şüphelendiği altını kesti, içi de altın gibiydi. Dolandırıcıyı dükkanında bekletirken altını eritti. Gerçek ancak altını eritince ortaya çıktı. 10 çeyrek altın birleşimi olan gramsenin sahte olduğu ortaya çıktı.

Öte yandan 4-5 kuyumcunun parasını geri aldığı öğrenildi. Şüpheli ifadesinde ise, altınların sahte olduğunu bilmediğini öne sürdü. Emniyetteki işlemlerinin ardından da serbest bırakıldı. Olaya ilişkin soruşturma sürüyor.

Son dakika... Kuyumcular bile sahte altını anlamadı 10 kuyumcu...

Ölümden kıl payı böyle kurtuldularBursa’nın Yıldırım ilçesinde yolda yürüyen yaşlı bir adam evin terasından lodos sebebiyle uçan demir tentenin altında kalmaktan son anda kurtuldu. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Yine Yıldırım ilçesinde çatıdan uçan parçalar bir otomobile zarar verirken, o anlar da kameraya kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet