Geri Dön
GündemSon dakika! MEB'den tablet dağıtımı uyarısı! Velilere çağrı...

Son dakika! MEB'den tablet dağıtımı uyarısı! Velilere çağrı...

Gelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı, velileri tablet dağıtımı konusunda dolandırıcılara karşı uyardı. Tablet dağıtımıyla ilgili velilere doğrudan ulaşıldığını hatırlatan Bakanlık önemli bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...

Son dakika! MEB'den tablet dağıtımı uyarısı! Velilere çağrı...

MEB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

UYARI!

Dolandırıcılık mağduru olmamak için “Millî Eğitim Bakanlığı ve EBA ücretsiz, koşulsuz tablet dağıtıyor. Veli olarak başvuru için tıklayınız” şeklindeki mesaj linklerine giriş yapmayınız.

Tablet dağıtımlarımızda resmi veriler üzerinden velilerimize doğrudan ulaşmaktayız.

Son dakika MEBden tablet dağıtımı uyarısı Velilere çağrı...

MEB'DEN 11. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN 'BECERİ TEMELLİ ETKİNLİKLER' KİTAP SETİ

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, salgın sürecinin başından bu yana her kademedeki öğrencilere özel hazırlanan kaynak destekleri ile öğrenme kayıplarının en aza indirilebilmesini amaçlanıyor. Lise öğrencilerinin edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürmelerini sağlamak için hazırlanan beceri temelli etkinlikler kitap serisi 11'inci sınıflara yönelik devam ediyor. Daha önce 9 ve 10'uncu sınıflar için hazırlanan etkinlik kitap seti serisinin 11'nci sınıflar için hazırlanan etkinliklerinde, derslerin öğretim programlarının kazanımları esas alındı. 11'inci sınıflar için hazırlanan beceri temelli etkinlik kitapları tarih, coğrafya, felsefe, matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türk dili ve edebiyatı, İngilizce ve Almanca derslerini kapsıyor. Erişime açılan etkinlik kitap setinde, 10 dersten bin 729 etkinlik yer alıyor. Etkinliklere eklenen karekodlar aracılığıyla, öğrencilerin, etkinliklerle ilişkin kazanımların bulunduğu ders kitabı sayfalarına ulaşmaları da sağlanıyor.

BAKAN SELÇUK: DESTEKLERİMİZ GİDEREK ARTACAKTIR

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Bakan Selçuk, tüm dünyada Covid-19 salgını nedeniyle zorlu bir süreç yaşandığına dikkati çekerek, süreçte oluşabilecek öğrenme kayıplarını en aza indirmek için tüm birimlerin ilave kaynaklar oluşturduğunu ifade etti. Daha önce çok sayıda destek paketi paylaşıldığını belirten Bakan Selçuk, "11'inci sınıf öğrencilerimizi desteklemeyi amaçlayan ve bin 729 etkinlik içeren beceri temelli etkinlikler kitap setini bugün paylaştık. Aynı setin 9 ve 10'uncu sınıflar için olan kitaplarını daha önce yayımlamıştık. Bu desteklerimiz giderek artacaktır" dedi.

Bakan Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada da, kitabın erişime açıldığını duyurdu.

Son dakika MEBden tablet dağıtımı uyarısı Velilere çağrı...

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet