Geri Dön
GündemSon dakika... Meteoroloji uyarmıştı! İstanbul'da dolu yağışı başladı

Son dakika... Meteoroloji uyarmıştı! İstanbul'da dolu yağışı başladı

Gelen son dakika haberine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü önemli uyarılarda bulunmuştu. İstanbul'un Anadolu Yakası'nın bazı bölgelerinde dolu yağışı etkili oldu. Sürücüler araçlarına zarar vermemek ve olası bir kazanın da önüne geçmek için araçlarını köprü altlarına park ettiler.

Son dakika... Meteoroloji uyarmıştı! İstanbul'da dolu yağışı başladı

İstanbul Çekmeköy, Sultanbeyli ve çevresinde aralıklı gök gürültülü sağanak ve dolu yağışı etkili oldu. Şiddetli dolu yağışı araç sürücülerine zor anlar yaşattı.

Son dakika... Meteoroloji uyarmıştı İstanbulda dolu yağışı başladı

ANADOLU YAKASI'NDA DOLUYA KARŞI HALILI BATTANİYELİ ÖNLEM

Anadolu Yakası'nın Çekmeköy, Sultanbeyli ilçelerinde öğle saatlerinde aralıklı gök gürültülü sağanak ve dolu yağışı etkili oldu. Şiddetli dolu yağışı araç sürücülerine zor anlar yaşatırken vatandaşlar dolu yağışı nedeniyle zarar görmemesi için üzerlerini battaniye ve halılarla kapladıkları araçlarını korumaya çalıştı.

Mahalle sakini Kadir Haymana,"İlk yağmurla başladı gök gürültüsüyle birlikte. Daha sonrasında birden dolu yağmaya başladı. Herkes arabasını kapattı. Arabasına yetişebilen yetişti." dedi.

Son dakika... Meteoroloji uyarmıştı İstanbulda dolu yağışı başladı

Çerkezköy’de gök gürültülü sağanak ve dolu yağışı etkili oldu, sürücüler köprü altlarına sığındı. Çekmeköy'de öğle saatlerinde etkili olan sağanak ve dolu yağışı hayatı durma noktasına getirdi. Belirli aralıklarla yaklaşık bir saat yağan yağmur ve doluya bazı sürücüler araçlarında, bazıları ise motosiklet üzerinde yakalandı. Sürücüler araçlarına zarar vermemek ve olası bir kazanın da önüne geçmek için araçlarını köprü altlarına park ettiler. Sürücüler, köprü altlarında yoğunluk oluşturdu.

"SU İÇİNDE KALDIM"

Motokurye olarak çalışan Burak Aksu "Yolda yakalandım, bir anda bastırdı, sağa çektim dinlendim. Paket attım geldim, bir paket daha var ama gidemiyorum. Su içinde kaldım, montumu bile çıkardım. Çalışma saatlerimi kapatmam gerekiyor" dedi.

"ARABAMIZ ZARAR GÖRMESİN DİYE BURAYA ÇEKTİK"

Doludan kaçmak için aracını köprü altına park eden Yaşar Albayrak ise "Arabamız zarar görmesin diye buraya çektik. Mecburen burada bekliyoruz. Dinmezse zarar olacak" diye konuştu.

Son dakika... Meteoroloji uyarmıştı İstanbulda dolu yağışı başladı

 

 

Bakan Koca paylaştı! Candan Erçetin'den aşı çağrısıÜnlü sanatçı Candan Erçetin, Sağlık Bakanlığının koronavirüs aşısı için çektiği kamu spotunda yer aldı. Erçetin, "İhmal etmeyin, ertelemeyin ki yine birlikte şarkılar söyleyelim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet