Geri Dön

Son dakika... Soylu: Uzaktan kumandayla patlatıldı

Viranşehir'de Savcılar Sitesi önünde patlamanın meydana geldiği noktada inceleme yapan İçişleri Bakanı, bombalı aracın fark edildiğini ancak uzaktan kumandayla infilak ettirildiğini söyledi.

Son dakika... Soylu: Uzaktan kumandayla patlatıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Viranşehir'de terör saldırısına hedef olan Savcılar Sitesi'ni ziyaret etti.

Bakan Süleyman Soylu, patlayıcı yüklü aracın uzaktan kumandayla infilak ettirildiğini açıkladı.

Site önüne bırakılan aracın güvenlik güçleri tarafından fark edildiğini belirten Soylu, bekçi İbrahim Kete'nin saldırgana doğru gittiği sırada patlamanın yaşandığını söyledi. İçişleri Bakanı, "Olayda bekçimizin ve polisimizin müdahalesine rağmen araç patlatılmıştır. Çok elimdir ki bir kediye süt verebilmek için ailesinden ayrılan ve apartman boşluğuna gelen 11 yaşındaki zabıt katibinin evladı şehit olmuştur" dedi.

HASTANEDE İKİSİ AĞIR 11 YARALI

Hastanede şu anda ikisi ağır 11 yaralı olduğunu aktaran Bakan Soylu, Viranşehir Başsavcısı'nın eşinin de yaralı olduğu bilgisini verdi.

Patlamada 14 binanın hasar gördünü ifade eden İçişleri Bakanı, tüm hasarın resmi kurumlarca karşılanacağını açıkladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise yaptığı konuşmada terörle mücadelenin devam edeceğini vurguladı.

İKİ ŞEHİRDE 26 GÖZALTI

Viranşehir'de dün gerçekleşen terör saldırısında 11 yaşındaki Ahmet Oktay Günak ile bekçi İbrahim Kete şehit olmuştu. Şanlıurfa Valiliği, terör örgütü PKK'nın yaptığı saldırıyla ilgili 26 kişinin gözaltına alındığını bugün duyurdu. Gözaltılar Şanlıurfa ve Mardin'de gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara önemli mesaj: Dünyada ikinciyiz!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası İşbirliği Platformunun düzenlediği 11. Boğaziçi Zirvesi'ne video konferansla katıldı. Yatırımcılara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Büyümede Çin'den sonra ikinci sıradayız' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet