Geri Dön

Son dakika... Valilik harekete geçti! İstanbul'da corona virüs etkisi araştırılıyor

Gelen son dakika haberine göre, corona virüs ile ilgili harekete geçen İstanbul Valiliği’nin oluşturduğu, “Toplu Ulaşım Bilim Kurulu”, “Covid-19 Salgınının Yolcu Davranışına ve Ulaştırma Sistemine Etkisi”ni araştıracak. Araştırma kapsamında bir anket çalışması başlatıldı. Çalışmayı İstanbul Valiliği attığı bir mesaj ile duyurdu.

Son dakika... Valilik harekete geçti! İstanbul'da corona virüs etkisi araştırılıyor

Son dakika haberine göre, Başkanlığını İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın yaptığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Orhan Demir ile Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden Doç. Dr. Halit Özen’in yer aldığı “Toplu Ulaşım Bilim Kurulu”, salgın hastalığın yolcu davranışı ve ulaştırma sistemine etkisini araştıracak.

Araştırma ile ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İstanbul Valiliğince oluşturulan, içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi temsilcisinin de yer aldığı ‘Toplu Ulaşım Bilim Kurulu’nca yürütülen bu çalışmanın amacı, bütün insanları ve insanların gündelik normal hayatlarını etkileyen Covid - 19 salgınının, trafik yoğunluğunun en fazla yaşandığı şehirler sıralamasında, Tomtom 2019 indexine göre 57 ülke ve 416 şehir arasında 9. sırada olan İstanbul trafiğine etkisini incelemektir. Ayrıca, bu çalışma sonucu salgın sonrası yeni normallerin belirlenmesi ve yolcu davranışlarındaki değişikliklerin analiz edilmesi amacıyla da kullanılacaktır.”

Çalışma kapsamında bir anket çalışması da başlatıldı. İstanbul Valiliği'nin yaptığı duyuruda, “Covid-19 salgını sürecinde kontrollu sosyal hayatınızı kolaylaştırmak ve toplu ulaşım hizmetini en verimli şekilde sunmak için yürüttüğümüz anket çalışmamıza katılmanızı rica ederiz.” ifadelerine yer verildi.

İkra Nur için köy didik didik aranıyor!Giresun Bulancak'a bağlı İcilli köyünde, cumartesi akşamı evinin yakınındaki bahçede otlayan büyükbaş hayvanlara bakmak için giden ve kaybolduktan 3 gün sonra dere kenarında cansız bedeni bulunan İkranur Tirsi’nin (7) ölümüyle ilgili cinayet şüphesi üzerine özel bir ekip tarafından başlatılan çok yönlü soruşturma devam ediyor. Jandarma Suç Araştırma (JASAT) ekipleri köyde boş evler ve patika yollarda delil arıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber