Geri Dön

Son dakika haberi: Van'da korkutan deprem! Depremin büyüklüğü...

Gelen son dakika haberine göre, AFAD'dan yapılan açıklamada Van'ın Tuşba ilçesinde saat 08.44'te 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği belirtildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4.9 olarak açıkladı.

Son dakika olarak duyurulan habere göre Van'ın Tuşba ilçesinde 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Meydana gelen deprem Kandilli Rastahanesi tarafından 4.9 olarak duyurulurken AFAD depremin büyüklüğünü 4.7 olarak açıkladı. 08:44'te meydaba gelen deprem bölgede kısa süreli panik yaşanmasına neden olurken deprem ile ilgili ayrıntılarda belli olmaya başladı. 

Deprem yerin 5 km derinliğinde meydana geldi.

Son dakika haberi: Vanda korkutan deprem Depremin büyüklüğü...

BAZI EVLERDE ÇATLAKLAR OLUŞTU

Van'ın Tuşba ilçesinde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin merkez üssüne yakın Çolpan ve Ermişler başta olmak üzere bazı mahallelerde evlerin duvarlarında küçük çaplı çatlaklar oluştu.

Yaklaşık 300 haneli Ermişler Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, deprem sırasında büyük korku yaşadıklarını, sarsıntıyla birlikte kendilerini dışarı attıklarını belirtti. Mahalleli, evlerinin duvarlarında küçük çaplı çatlakların olduğunu söyledi.

İzmir'de bıçaklı saldırıİzmir'in Bornova ilçesinde Volkan Kaplan (38), evine gelen H.O. ve S.G. ile görüşmek üzere kapının önüne çıktı. Kısa sürede taraflar arasında çıkan kavgada vücuduna aldığı 14 bıçak darbesiyle ağır yaralanan Kaplan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Şüpheliler ise yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber